Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. mája 2023, 12:42
Čas čítania 0:43

AKTUÁLNE: V Miláne došlo k obrovskému výbuchu, explodovali kyslíkové bomby (+ video)

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Informovala o tom televízia Sky News.

Centrom Milána vo štvrtok napoludnie otriasol silný výbuch, v dôsledku ktorého začalo na ulici horieť viacero áut. Podľa predbežných informácií vybuchla dodávka prevážajúca kyslíkové bomby, informuje televízia Sky News a denník Corriere della Sera.

K výbuchu došlo na ulici Via Pier Lombardo v centre Milána. Podľa výpovedí svedkov dodávka prevážala kyslíkové bomby pravdepodobne určené pre blízky Taliansky auxologický inštitút. Jedna z kyslíkových bômb začala horieť, čo následne spustilo tzv. dominový efekt, ktorý vyústil do rozsiahlej explózie.

Plamene sa rozšírili aj na viacero áut a motocyklov stojacich na ulici, blízku lekáreň a obytnú budovu. Na záberoch z miesta činu bolo vidno horiace vozidlá a kúdoly čierneho dymu. Podľa Corriere della Sera si výbuch vyžiadal najmenej štyroch zranených. Vodič dodávky výbuch prežil.

Polícia oblasť uzavrela a evakuovala deti z materskej školy na susednej ulici, ako aj obyvateľov dvoch bytoviek.

Podľa agentúry ANSA dodávka v čase výbuchu nemala naštartovaný motor a na ulici len parkovala. Polícia a hasiči uviedli, že príčinou explózie mohla byť aj technická porucha vozidla.

Domov
Zdieľať
Diskusia