Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. januára 2024, 19:40
Čas čítania 0:54

VIDEO: Cesta bola uzavretá, tak autom prešla cez peší a cyklistický most. Slovenke teraz hrozí zákaz šoférovania

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vodička ignorovala dopravné značenia.

Mesto Michalovce dá skontrolovať pešiu a cyklistickú lávku po nepovolenom prejazde osobného auta. Potvrdila to hovorkyňa radnice Mária Stričková. Incident z pondelka 22. januára rieši aj dopravná polícia.


Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová spresnila, že žena nerešpektovala dopravné značenie týkajúce sa zákazu odbočenia vľavo. Po prejdení lávky vstúpila do priestoru križovatky a pokračovala cez chodník určený pre cyklistov, ktorý vedie na most cez rieku Laborec.

Hrozia jej viaceré sankcie

„Tu ju už zastavili michalovskí dopravní policajti. Okrem porušenia dopravných značiek vodička svojím správaním porušila aj ďalšie pravidlá cestnej premávky vrátane pravidiel pre chodcov a nesprávneho spôsobu jazdy,“ spresnili z polície. Keďže most je určený len pre chodcov a cyklistov, vodičke v rámci správneho konania hrozí pokuta vo výške od 60 do 300 eur a zákaz viesť motorové vozidlá po dobu dvoch rokov.

Lávku podrobia kontrole

Na prejazd reaguje aj radnica nasadením členov mestskej občianskej poriadkovej služby na lávku, aby usmernili chodcov a vyzvali ich, aby prechádzali len strednou časťou lávky. Hovorkyňa taktiež informovala, že lávku v utorok podrobia odbornej kontrole s cieľom zabezpečiť bezpečnosť chodcov a zistiť, či nie je poškodená.


V tesnej blízkosti pešej lávky sa nachádza most pre automobily. Ten je od septembra 2023 uzavretý a prebieha na ňom komplexná rekonštrukcia, preto je cesta na michalovské sídlisko vedená cez obchádzkovú trasu. Samospráva očakáva dokončenie a opätovné otvorenie mosta pre dopravu do júna 2024.

Domov
Zdieľať
Diskusia