Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. augusta 2023, 14:25
Čas čítania 0:45

Zásadný posun na ranči v Žiline, kde lev zabil chovateľa. Štát oznámil, čo spraví s viacerými šelmami, ktoré tam zostali

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Po útoku na ošetrovateľa zostalo na ranči niekoľko tigrov a levov.

Exotické šelmy z ranča v Žiline-Brodne by sa mali previezť do Indie. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu ministerstva životného prostredia Tomáša Ferenčáka. Momentálne sa podľa agrorezortu zvieratá stále nachádzajú na ranči.

V súvislosti s umiestnením zvierat mimo Slovenska prebiehajú potrebné procesy. Zo strany regionálnej veterinárnej a potravinovej správy sú podmienky na odsun zvierat splnené, priblížilo ministerstvo pôdohospodárstva. Envirorezort podľa neho čaká na doplnenie posledných dokumentov zo strany prijímacieho zariadenia.

„MŽP vydalo 26. júla povolenie na vývoz deviatich tigrov a dvoch levov do zariadenia Greens Zoological, Rescue & Rehabilitation Centre v Indii. Žiadateľ po získaní dovozného povolenia z Indie zabezpečí ich prepravu do cieľovej destinácie, kde veríme, že nájdu svoj nový domov,“ povedal Ferenčák.

Žiadne zo zvierat po májovom útoku neusmrtili

Agrorezort pre TASR dodal, že vystavovanie týchto nebezpečných zvierat verejnosti nie je povolené. Zdravotný stav šeliem je vyhovujúci a žiadne z nich medzičasom neusmrtili.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Polícia i zdravotní záchranári boli v máji privolaní na ranč v Žiline po tom, ako sa muž ošetrovateľ nevrátil z výbehu exotických šeliem. Záchranári ho našli na mieste mŕtveho. Jedno zviera tam zastrelila polícia a druhé uspal veterinárny lekár. V objekte zostali ďalšie tigre a levy.

ranč pri žiline
Zdroj: Facebook/Ranč pri Žiline
Domov
Zdieľať
Diskusia