Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová
1. novembra 2023, 16:45
Čas čítania 0:57

Priplatíme si za obľúbený nápoj? Cena pomarančového džúsu rapídne narástla na rekordnú úroveň, zdražel už o 90 %

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Cena pomarančového džúsu pokračuje v raste a na začiatku týždňa dosiahla nový rekord, keď prekročila 4 doláre za libru (0,45 kg).

Od začiatku roka sa cena jedného z najviac konzumovaných nápojov na svete takmer zdvojnásobila. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Cena mrazeného džúsu s dodávkou v januári dosiahla na newyorskej burze počas utorkového (31. 10.) obchodovania 4,17 USD (3,95 eura) za libru, čo je najvyššia cena od začatia obchodovania s touto komoditou v roku 1966. Neskôr sa skorigovala na úroveň tesne nad 3,80 USD/libra (3,60 €). Od začiatku tohto roka vyskočila cena pomarančového džúsu už o 90 %.

Svet už prakticky nemá zásoby pomarančov

Dôvodom rekordných cien je pokles úrody pomarančov v USA, Brazílii a Mexiku, čo sú najväčší producenti pomarančov a pomarančového džúsu na svete. Znižovanie úrod spôsobuje nepriaznivé počasie a bakteriálna choroba známa ako zelenanie citrusov. Úrody pomarančov na Floride výrazne poškodili aj hurikány.

Ibiapaba Netto, šéf organizácie CitrusBR, ktorá zastupuje producentov pomarančového džúsu v Brazílii, povedal, že s návratom k pôvodnej produkcii sa v dohľadnom čase počítať nedá. Ako uviedol, vyžiada si to určitý čas a nie je ani isté, či ešte niekedy bude produkcia taká ako v minulosti. Práve Brazília má na vývoj cien komodity najväčší vplyv. Na celosvetovom obchode s pomarančovým džúsom sa podieľa až 75 %.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Netto dodal, že producenti citrusov sa v súčasnosti obávajú investovať do rozširovania svojich sadov. Dôvodom je práve zelenanie citrusov, ktoré spôsobuje, že pomaranče nedozrejú a majú horkú chuť. „Väčšie úrody pomarančov sme zaznamenali naposledy pred piatimi rokmi,“ povedal Netto a dodal, že v súčasnosti nemajú už prakticky žiadne zásoby.

Domov
Zdieľať
Diskusia