Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. novembra 2023, 19:05
Čas čítania 0:46

Volkswagen začne vyrábať elektromobily za 20-tisíc. Oznámili, kedy prídu na náš trh

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Automobilka chce vyrábať cenovo dostupné elektromobily.

Nemecká automobilová skupina Volkswagen zatiaľ nerozhodla o výrobe elektrického auta za 20-tisíc eur. Ale jej generálny riaditeľ Oliver Blume je presvedčený, že spoločnosť to stihne do začiatku druhej polovice dekády. Vyhlásil to v stredu na konferencii Wirtschaftsgipfel, ktorú zorganizoval v Berlíne denník Süddeutsche Zeitung. 


Hlavnou pákou na zníženie cien elektromobilov je stlačenie nákladov na batérie, uviedol Blume na konferencii. Poukázal pritom na plány spoločnosti na výrobu unifikovaného batériového článku, ktorá zredukuje náklady na batérie o polovicu.

Volkswagen v marci zverejnil podrobnosti o vývoji plne elektrického vozidla za 25-tisíc eur s dojazdom 450 km a nabitím batérie z 10 % na 80 % približne za 20 minút, ktorý by mal byť uvedený na trh do roku 2025.

Lacnejší elektromobil chcú ponúknuť zákazníkom bez domácej nabíjacej stanice

Spoločnosť v tom čase takisto spomenula, že pracuje na vozidle za 20-tisíc eur, no bližšie informácie neposkytla. „Máme zodpovednosť priniesť na trh správne produkty za správnu cenu,“ povedal Blume.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Poznamenal, že po uvedení prvých elektromobilov na trh je teraz dôležité, aby táto technológia presvedčila aj spotrebiteľov, ktorí nemajú možnosť nainštalovať si doma nabíjaciu stanicu. Tlak inflácie, nedostatočná nabíjacia infraštruktúra a zrušenie dotácií aktuálne brzdia dopyt po elektrických autách, dodal Blume.

vw
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia