Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
20. novembra 2023, 11:21
Čas čítania 1:03

Novinárov z vybraných médií vpustili na úrad vlády. Za študentmi na protest prišiel aj Erik Kaliňák

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Fico podľa zákona nemôže novinárom svojvoľne odobrať akreditáciu.

Napriek vyhrážkam Roberta Fica vpustili novinárov Denníka N, SME, Aktualít a televízie Markíza do vládnej budovy. Premiér tvrdí, že ešte prehodnotí ich prístup na úrad vlády. Tieto denníky Fico stále označuje ako „nepriateľské médiá“, informuje SME.

Predseda vlády 13. novembra povedal, že dá preveriť povolenia na vstup na úrad vlády pre Markízu, Denník N, Sme a Aktuality. „Dnes som rozhodol, že preveríme ich povolenie na vstup a prácu na úrade vlády, teda právo vstupovať na úrad a otravovať nás s ich otvoreným nepriateľstvom. Do rozhodnutia budú neželanými hosťami na úrade vlády,“ napísal Robert Fico v stanovisku, ktoré zaslal vybraným médiám. 

Podľa zákona však premiér nemá na takéto rozhodnutie nárok. Akreditáciu médiám nemôže odobrať účelovo. V parlamente tvrdí, že takéto právo má, pretože vybrané médiá podľa neho nie sú objektívne. Krátko po Ficovom minulotýždňovom vyjadrení sa vybraných médií zastala prezidentka Zuzana Čaputová.

Pred úrad vlády prišli protestovať študenti žurnalistiky 

Študenti žurnalistiky dnes prišli protestovať pred úrad vlády. Nepáči sa im vzrastajúca nenávisť a tendenčné útoky voči vybraným médiám. Premiéra vyzývajú, aby sa ospravedlnil. 

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

„Radi by sme Vám pripomenuli, že ako predstavitelia a predstaviteľky vlády ste na Úrade vlády Slovenskej republiky hostia, zatiaľ čo médiá tam majú svoje legitímne miesto. Je neprijateľné, aby ste im zobrali možnosť byť prítomní pri rozhodovaní orgánov verejnej moci,“ píšu v otvorenom liste

Na protest sa prišiel pozrieť aj Erik Kaliňák, ktorý aktuálne šéfuje zboru poradcov premiéra a je predsedom strany Smer-SD. Protest si z úradu vlády prišli podľa študentky Anety účelovo natočiť. Na zázname, ktorý nám poslali študenti do redakcie, Kaliňák nič nehovorí. „Nebol veľmi zhovorčivý,“ potvrdila pre Refresher jedna z protestujúcich.

kaliňák
Zdroj: Refresher/Aneta Gospičová
Domov
Zdieľať
Diskusia