Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová TASR
21. apríla 2023, 7:28
Čas čítania 0:49

Veľký zvrat v prípade Aleca Baldwina, ktorý nechtiac zastrelil kameramanku: Má dôvod na radosť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Prokuratúra stiahne obvinenia voči Alecovi Baldwinovi, ktorý bol obvinený z neúmyselného zabitia kameramanky Halyne Hutchinsovej. Natáčanie filmu Rust sa po vyše roku a pol od incidentu malo obnoviť tento týždeň na novom mieste.

Prokuratúra v americkom štáte Nové Mexiko stiahne obvinenia voči hercovi Alecovi Baldwinovi. Herec bol obvinený z neúmyselného zabitia kameramanky Halyne Hutchinsovej. Tú v októbri 2021 nechtiac zastrelil rekvizitou zbrane počas natáčania filmu Rust. Informuje o tom agentúra AFP s odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie Baldwinových právnych zástupcov.


„Teší nás rozhodnutie o zamietnutí žaloby voči Alecovi Baldwinovi a podporujeme dôkladné vyšetrovanie skutočností a okolností tejto tragickej nehody,“ uviedli hercovi právni zástupcovia.

Zbraň držali v rukách ďalší ľudia 

Baldwinovi podal nabitú zbraň Dave Halls, ktorý bol tiež asistentom režiséra, s tým, že jej použitie je bezpečné. Pri incidente utrpel zranenia aj režisér Joel Souza. Podľa dokumentov zo súdu nabila zbraň filmová zbrojárka Hannah Gutierrezová-Reedová. Tá ju následne podala Hallsovi, ktorý ju skontroloval, aby sa uistil, že náboje neobsahujú strelný prach.

Baldwin sa najskôr bránil, že spúšť pištole, ktorá mala byť rekvizitou, nestlačil. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však pri skúmaní incidentu dospel k záveru, že sa tak muselo stať.


Prokuratúra prípad bezprostredne nekomentovala. Podľa agentúry AP nebolo jasné, či budú vznesené nové obvinenia alebo či ich prokuratúra zruší aj voči Gutierrezovej-Reedovej, ktorá bola v januári tiež obvinená z neúmyselného zabitia.


Natáčanie filmu Rust sa malo obnoviť tento týždeň na novom mieste v štáte Montana na severe USA.

Alec Baldwin
Zdroj: Getty Images for National Geographic/Mark Sagliocco
Domov
Zdieľať
Diskusia