Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. augusta 2023, 17:23
Čas čítania 0:47

TV Markíza odpovedá na predvolebný bojkot diskusných relácií zo strany Smer-SD a Republika

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

TV Markíza deklaruje, že vyrába všetky spravodajské a publicistické relácie podľa striktne nastavených redakčných pravidiel.

Strany Smer-SD a Republika odmietajú účasť v predvolebných diskusiách televízie Markíza. Spochybňujú jej objektívnosť a nestrannosť. Televízia deklaruje, že vyrába všetky spravodajské a publicistické relácie podľa striktne nastavených redakčných pravidiel. Musia byť založené na faktoch, objektívne, nestranné, pripravované v súlade so zákonmi a rešpektujúc ľudské práva.


Smer-SD sa nechce zúčastňovať na predvolebných diskusiách, kým sa Markíza nevráti k serióznej práci celoštátneho média. „Posledné tri roky práce vybraných redaktorov a moderátorov TV Markíza vystihujú skôr robenie politiky a tendenčné dezinformovanie ako objektívnosť a nestrannosť, ktorú od nich vyžaduje zákon o vysielaní a retransmisii,“ vyhlásil.


Republika hovorí o zaujatosti televízie a tendenčných moderátoroch. „Kým sa Markíza neunormálni, tak tam nebudeme chodiť,“ skonštatoval líder hnutia Milan Uhrík na Facebooku.

Televízia deklaruje nestrannosť 

TV Markíza deklarovala, že do diskusnej relácie Na telo pozýva zástupcov všetkých relevantných politických subjektov, predovšetkým parlamentných strán tak, aby bola vždy zachovaná vyváženosť relácie. „Moderátor vedie diskusiu prísne nestranne. Je naším zámerom, aby sa divák dozvedel čo najviac dôležitých informácií,“ skonštatovala televízia.


V rámci predvolebných diskusií chce dať Markíza spravodlivý priestor všetkým kandidujúcim stranám. Do debát ich bude zaraďovať podľa priemeru posledných prieskumov volebných preferencií agentúr Focus a AKO. Dodala, že projekt schválila Rada pre mediálne služby.

Fico
Zdroj: Fico Facebook
Domov
Zdieľať
Diskusia