Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
16. januára 2024, 11:40
Čas čítania 0:49

Poslankyňa z Nového Zélandu odstúpila po tom, ako ukradla v obchode oblečenie. Objasnila, prečo to spravila

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ku krádežiam, z ktorých je obvinená, malo dôjsť v obchodoch s oblečením.

Poslankyňa Golriz Ghahramanová, prvá utečenka zvolená do novozélandského parlamentu, odstúpila v utorok zo svojej funkcie pre viaceré obvinenia z krádeže. Tvrdí, že incidenty súvisia s jej duševným zdravím. 

„Stres z práce viedol k tomu, že som sa správala úplne neprirodzene... Podľa psychológa to súvisí s nedávnymi udalosťami, ktoré u mňa vyvolali extrémnu stresovú reakciu, ako aj s doteraz nerozpoznanou traumou. Sklamala som mnoho ľudí a mrzí ma to. Svoje správanie neviem vysvetliť, pretože nie je racionálne, a po lekárskom vyšetrení chápem, že nie som úplne v poriadku,“ uviedla Ghahramanová vo svojom vyhlásení.

Kradla oblečenie

Novozélandská polícia ju vyšetruje pre tri obvinenia z krádeže v obchodoch. Všetky incidenty sa udiali koncom minulého roka v predajniach s oblečením, jeden v novozélandskom hlavnom meste Wellington a dva v Aucklande.

Ghahramanová (42) sa narodila v Iráne a na Nový Zéland sa presťahovala ako dieťa so svojou rodinou, ktorá tam dostala politický azyl. Na univerzite vyštudovala právo a stala sa právničkou OSN v oblasti ľudských práv. Do novozélandského parlamentu bola zvolená v roku 2017 za Stranu zelených. Pracovala aj ako hovorkyňa tejto strany pre témy týkajúce sa spravodlivosti.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

„Prevzala zodpovednosť a ospravedlnila sa. Podporujeme jej rozhodnutie odstúpiť,“ uviedli lídri Strany zelených Marama Davidsonová a James Shaw s tým, že Ghahramanová zjavne čelila veľkému stresu.

Domov
Zdieľať
Diskusia