Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová
2. apríla 2024, 7:33
Čas čítania 0:42

Herečka Zuzana Fialová sa stala po Tarabovom príspevku objektom verbálnych útokov. Prezidentka Čaputová jej vyjadrila podporu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa prezidentky na takéto konanie neexistuje ospravedlnenie.

Minister životného prostredia Slovenskej republiky Tomáš Taraba (SNS) uverejnil na sociálnej sieti Facebook príspevok, v ktorom kritizuje vysielanie verejnoprávnej televízie RTVS. Ako príklad nevhodného programu vzhľadom na veľkonočné sviatky vyzdvihol príspevok o herečke Zuzane Fialovej.

„Dnes kresťania slávia najväčší sviatok v roku a naša ružovučká neverejnoprávna televízia v rukách Progresívneho Slovenska, ktorú im ľudia musia platiť z daní, nám na titulke webu RTVS namiesto príbehu o najväčších sviatkoch predkladajú ‚duchaplný príbeh‘ o Zuzane Fialovej,“ napísal minister v príspevku.

Taraba
Zdroj: facebook.com/tomastaraba.sk

Po uverejnení statusu na herečku začali ľudia v komentároch nadávať. Verejnú podporu herečke vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Vyjadrujeme podporu a solidaritu herečke Zuzane Fialovej, ktorá sa po statuse člena vlády kritizujúcom RTVS stala objektom verbálnych útokov na sociálnych sieťach,“ napísala.

V príspevku poďakovala ľuďom, ktorí stoja za herečkou. „Zároveň ďakujeme množstvu ľudí, ktorí jej kultivovaným spôsobom vyjadrujú podporu. Ďakujeme, že vytvárate vlnu solidarity a rozširujete priestor rešpektu,“ odkázala prezidentka.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Príspevkom upozornila na platformu Sme tu. Tá pomáha dievčatám a ženám, ktoré zažili akúkoľvek formu násilia vo fyzickom alebo v online priestore. Fialovej odkázala, že si váži, čo robí pre Slovensko. 

Domov
Zdieľať
Diskusia