Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. apríla 2024, 12:01
Čas čítania 0:40

Benzín na Slovensku ide extrémne rýchlo hore, cena je najvyššia od septembra 2023. Zverejnili analýzu za posledný týždeň

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ceny benzínov rástli aj počas uplynulého týždňa, a to o dva centy za liter. Cena nafty klesla.

Cena bezínu počas minulého týždňa opäť stúpla. Nafta zlacnela. Oproti minulému roku sa benzíny predávali drahšie o osem percent.

Spotrebiteľské ceny oboch druhov benzínov počas 13. týždňa dosiahli najvyššie hodnoty za posledný polrok (od konca septembra 2023). Benzín natural 98 sa predával za 1,872 eura za liter, cena benzínu natural 95 bola v medzitýždňovom porovnaní na úrovni 1,655 eura za liter. Oba benzíny zdraželi o dva centy.

Nafta sa v uplynulom týždni predávala za 1,570 eura, jej cena tak klesla o viac ako dva centy.


Cena skvapalneného ropného plynu (LPG) mierne klesla na sumu 0,703 eura za liter.

Skvapalnený zemný plyn (LNG) zlacnel na 1,457 eura za kilogram. Cena stlačeného zemného plynu (CNG) sa tretí týždeň za sebou nezmenila a ostala na úrovni 1,602 eura za kilogram.

V medziročnom porovnaní bola cena benzínu natural 98 vyššia o 8,5 %, natural 95 o 8 % a nafta o 4,6 %. Plyny používané na pohon motorových vozidiel sa predávali lacnejšie ako pred rokom, a to LNG o 18,9 %, LPG o 6,1 % a CNG o 0,1 %.

Domov
Zdieľať
Diskusia