Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová TASR
18. júna 2024 o 7:42
Čas čítania 1:47

Na východe Slovenska vznikne viac ako 200 pracovných miest. Majiteľ závodu hľadá šikovných a zručných zamestnancov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Spoločnosť hľadá zamestnancov do firmy, ktorá sa špecializuje na výrobu bezpilotných lietadiel.

  • Spoločnosť Tropozond, ktorá je súčasťou holdingu Skyeton Group, zamestná v metropole Šariša a ďalších lokalitách viac ako 200 ľudí.
  • Jej novú prevádzku v Haniske pri Prešove opustia už v tomto roku prvé bezpilotné lietadlá (drony) na civilné účely, ktoré sa tam budú vyrábať na ploche 1100 štvorcových metrov.
  • V novom závode začali s náborom zamestnancov už pred niekoľkými mesiacmi. V súčasnosti hľadajú ďalších.
  • Prvé drony z Prešova by mali smerovať do Spojených arabských emirátov, kde nájdu využitie na monitoring ropovodov.

Prečo je to dôležité: Otvorenie nového závodu a vytvorenie pracovných miest prispieva k ekonomickému rastu regiónu. Zamestnanie viac ako 200 ľudí pomáha znižovať nezamestnanosť a podporuje miestnu ekonomiku.

Citát: „Slovensko je slovanská krajina a má podobnú kultúru ako Ukrajina, kde už máme jednu podobnú továreň. Vieme, že tu nájdeme schopných a kvalifikovaných ľudí omnoho rýchlejšie ako v niektorej inej krajine. Sme veľmi radi, že sme mohli investovať práve v Prešove,“ povedal majiteľ holdingu Alex Stepura.

19. júla 2024 o 16:30 Čas čítania 9:56 Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození

Širší kontext: Podľa majiteľa holdingu Alexa Stepuru hľadali pre svoju investíciu dobre rozvinutú priemyselnú krajinu, kde bude dostatok šikovných a zručných zamestnancov. 

Spoločnosť už pred spustením výroby v Haniske investovala tri milióny eur a vytvorila 26 pracovných miest. Do konca tohto roka k nim má pribudnúť ešte niekoľko desiatok ďalších. V nasledujúcich etapách investície plánuje spoločnosť dať do konca roka 2025 prácu celkovo viac než 200 zamestnancom nielen v Haniske, ale prípadne aj v iných lokalitách na východe Slovenska.


„Som presvedčený, že nová výrobná prevádzka zohrá dôležitú úlohu v našej globálnej stratégii a vytvorí kvalitné podmienky na to, aby sme mohli ďalej rásť na veľmi dynamickom svetovom trhu. Odberateľov našich produktov máme na viacerých kontinentoch. Prvé drony z Prešova by mali smerovať do Spojených arabských emirátov, kde budú využívané na monitoring ropovodov,“ uviedol na pondelkovej prezentácii spoločnosti Tropozond jej konateľ Dominik Varga.


V novom závode začali s náborom zamestnancov už pred niekoľkými mesiacmi. V súčasnosti hľadajú ďalších. „V Prešove a okolí je potenciál nájsť kvalitných a šikovných zamestnancov. Prakticky celý výrobný proces bude prebiehať u nás. Už onedlho tu začneme produkovať špičkový bezpilotný systém Raybird, ktorý využívajú klienti z mnohých štátov,“ doplnil výrobný riaditeľ spoločnosti Slavomír Urban.


Spoločnosť Tropozond je členom Asociácie leteckého priemyslu SR. Špecializuje sa na výrobu bezpilotných leteckých systémov a ich komponentov pod obchodnou značkou Skyeton. Spoločnosť patrí pod rovnomenný holding so sídlom v Estónsku. Skupina Skyeton už roky vyvíja, vyrába a predáva bezpilotné systémy. Jej produkty sa používajú napríklad na kontrolu hraníc, mapovanie, monitorovanie potrubí, monitorovanie požiarov a podobne.

Domov
Zdieľať
Diskusia