Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
18. augusta 2023, 19:15
Čas čítania 0:42

Nové informácie o Biedronke na Slovensku: lacný obchod plánuje konkurovať reťazcom lokálnymi produktmi

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Reťazec s nízkymi cenami môže na Slovensku konkurovať najmä známym reťazcom.

Potravinový reťazec Biedronka je o ďalších pár krokov bližšie k tomu, aby na Slovensku otvoril svoje prvé predajne. Portál Aktuality.sk zistil, že firma si už u nás založila spoločnosť s ručením obmedzením s názvom Jeronimo Martins Slovensko, s. r. o.

Spoločnosť bude aj na Slovensku otvárať supermarkety s poľským názvom Biedronka. Zatiaľ nebolo jasné, či nezvolí slovenský preklad Lienka. Firma si však zaregistrovala slovenskú doménu biedronka.sk. S iným názvom obchodu preto zrejme netreba počítať.

Ponúkať bude aj slovenské špeciality

Spoločnosť si na Slovensku dala zaregistrovať viaceré ochranné známky. Zatiaľ sú to značky Bondi pre jogurty, Elios pre grécke potraviny, Herbarium pre čaje a hlavne pre detské produkty značku Miami. Portál však informuje aj o tom, že firma si dala zaregistrovať aj značku SK špeciality. Slováci sa teda môžu tešiť na to, že poľský reťazec bude ponúkať aj typické slovenské potraviny. 

Biedronka je momentálne jedným z najpopulárnejších poľských reťazcov. U našich susedov má 3 300 predajní so 70-tisíc zamestnancami. Poľská sieť supermarketov môže na Slovensku svojím príchodom a cenami zvýšiť konkurenciu reťazcom ako Lidl, Tesco či Kaufland. 

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Biedronka
Domov
Zdieľať
Diskusia