Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. septembra 2023, 18:02
Čas čítania 1:38

Policajti majú migrantov pod kontrolou, narušenie poriadku nezaznamenali

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Policajný zbor má nasadené všetky sily a prostriedky na zabezpečenie poriadku a bezpečnosti v súvislosti s nelegálnou migráciou.

Mimoparlamentný Hlas-SD, ale aj ďalšie strany vyzývajú predsedu vlády Ľudovíta Ódora a vedenie polície, aby sa intenzívne zaoberali rastúcou nelegálnou migráciou v južných okresoch Slovenska. 

Ministerstvo vnútra v piatok 1. septembra informovalo, že v okrese Veľký Krtíš vyhlásil okresný úrad mimoriadnu situáciu pre nárast neregulárnej migrácie. Mimoriadny krízový štáb, reagujúci na problém s pobytom migrantov v meste, zvolali tento týždeň aj v Nových Zámkoch.

Rezort upozorňuje na dezinformácie

Policajný zbor aj ministerstvo vnútra však vyhlásili, že vo Veľkom Krtíši ani na ostatnom území Slovenska neboli zaevidované žiadne narušenia verejného poriadku zo strany migrantov. Podotýkajú, že s nelegálnou migráciou sa stretávajú krajiny v celom európskom priestore, nie je to problém len Slovenska.

„Zneužívanie už beztak komplikovanej životnej situácie ľudí utekajúcimi pred vojnou je poľutovaniahodné. Vyzývame preto politické strany, aby sa zdržali šírenia dezinformácií a nezavádzali spoločnosť,“ odkazuje rezort vnútra.

K Hlasu sa pridali ďalšie strany

Podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský na sociálnej sieti upozorňuje, že zvýšený nárast migrantov prichádzajúcich cez južnú hranicu je spôsobený nečinnosťou maďarskej polície, odvoláva sa pritom aj na informácie priamo od členov zmiešaných maďarsko-slovenských policajných hliadok. Kritizuje v tejto súvislosti prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana.

22. mája 2024, 18:00 Čas čítania 2:39 Spoznáš slovenských hokejistov bez výstroja? Títo hráči nám vybojovali postup do štvrťfinále MS Spoznáš slovenských hokejistov bez výstroja? Títo hráči nám vybojovali postup do štvrťfinále MS

Predsedovia strán Republika a Modrí, Most-Híd poukazujú na narastajúce obavy obyvateľov v dotknutých okresoch na juhu Slovenska. Líder Republiky Milan Uhrík vyzýva policajného prezidenta, aby neodkladne konal, predseda strany Modrí, Most-Híd Mikuláš Dzurinda apeluje na predsedu vlády, aby o tejto situácii verejnosť bezodkladne informoval a predišiel tak šíreniu dezinformácií a podnikol tiež konkrétne kroky.

Slovensko spolupracuje s maďarskou políciou

Policajný zbor informoval, že má nasadené všetky sily a prostriedky na zabezpečenie poriadku a bezpečnosti. Polícia vo štvrtok 31. augusta oznámila podpísanie dohody s maďarskou políciou o rozšírení pôsobenia spoločných hliadok oboch štátov na území Maďarska, čo má prispieť k intenzívnejšiemu boju s nelegálnou migráciou.

Doposiaľ nebol zaznamenaný žiadny trestný čin alebo priestupok, ktorého by sa migranti na území Slovenska dopustili. Každé podozrenie polícia preveruje a obyvateľov žiada o strpenie. Pripomína, že ide o ľudí, ktorí utekajú pred vojnou ďalej na západ. Na území Slovenska zostať nechcú a zotrvávajú len na nevyhnutný čas, počas ktorého prechádzajú kontrolou v slovenských a európskych systémoch.


V okrese Veľký Krtíš bol vytypovaný objekt, v ktorom sa aktuálne migranti zdržiavajú. Rezort vnútra zdôrazňuje, že ide len o prechodné stanovište, ktoré umožňuje zabezpečiť potrebné procesy a kontrolovať prítomnosť cudzincov. 

Spracovanie ich údajov bude pokračovať zo strany cudzineckej polície. Ministerstvo zároveň komunikuje s lokálnymi zástupcami Slovenského Červeného kríža.

Vedenie Policajného zboru sa k ďalším otázkam vyjadrí na tlačovej konferencii začiatkom týždňa.

Domov
Zdieľať
Diskusia