Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. septembra 2023, 9:58
Čas čítania 0:54

Slovák finančnej správe dokladoval, že tankoval 900-krát za mesiac. Špekulant chcel štát obrať o peniaze

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Niekedy vraj tankoval až 30-krát za deň.

Kontrolóri finančnej správy odhalili podvodné praktiky podnikateľa, ktorý v snahe optimalizovať výsledok hospodárenia deklaroval fiktívny nákup pohonných látok. Na neďalekej čerpacej stanici údajne tankoval priemerne 600- až 900-krát mesačne bez vedenia evidencie jázd a evidencie normohodín na používaných strojoch.

Výsledkom kontroly bolo zníženie vykázanej straty o sumu takmer 100-tisíc eur, informovala vo štvrtok hovorkyňa daniarov Martina Rybanská.

„Kontrolórov finančnej správy ‚neprekabátil‘ podnikateľ zaoberajúci sa lesníctvom a ťažbou dreva v Bratislavskom kraji, ktorý v daňových priznaniach dlhodobo vykazoval iba stratu. Pri výkone kontroly dane z príjmov ich zaujal neprimerane vysoký podiel pokladničných dokladov za nákup pohonných látok. Tie tvorili podstatnú časť celkových nákladov a boli vystavené elektronickou registračnou pokladnicou, ktorá bola používaná čerpacou stanicou vzdialenou od miesta výkonu prác 15 kilometrov,“ priblížila hovorkyňa.

Tankoval 30-krát za deň

Kontrolóri zistili, že daňovník deklaroval nákup pohonných látok do strojov a zariadení s počtom tankovaní aj 30-krát za jeden deň. V mesiacoch február a marec tak podľa predložených pokladničných dokladov tankoval približne 600-krát mesačne, v auguste a decembri dokonca takmer 900-krát za mesiac. Podnikateľ pritom neviedol evidenciu jázd ani evidenciu normohodín na používaných strojoch.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Z dôvodu nereálnosti deklarovaného množstva pohonných látok v časových intervaloch uvedených na pokladničných dokladoch a bez preukázania ich použitia na vykonávanie podnikateľskej činnosti tak FS podnikateľovi časť výdavkov na nákup pohonných látok vylúčila z daňových výdavkov. „Aktívnemu podnikateľovi bola znížená vykázaná strata o sumu takmer 100-tisíc eur,“ vyčíslila Rybanská.

Domov
Zdieľať
Diskusia