Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. októbra 2023, 10:40
Čas čítania 0:50

Michal Šimečka končí na poste podpredsedu Európskeho parlamentu. Už je známe, kto ho v europarlamente nahradí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na poste podpredsedu Európskeho parlamentu pôsobil takmer dva roky.

Predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka rezignoval na post podpredsedu Európskeho parlamentu. Na sociálnej sieti informoval, že vo štvrtok (12. 10.) oznámil svoju rezignáciu predsedníčke Európskeho parlamentu Roberte Metsolovej. Funkcie sa vzdáva od 17. októbra. Podľa informácií tvnoviny.sk ho má na poste poslanca EP nahradiť Jozef Mihál. V čase volieb totiž strana PS kandidovala spoločne so stranou Spolu, v ktorej Mihál pôsobil.


„Som vďačný a hrdý na to, že som ako historicky prvý Slovák mohol reprezentovať našu vlasť na pozícii podpredsedu EP. Moment, keď slovenčina prvýkrát zaznela od predsedníckeho stola pri rokovaní EP, si už budem pamätať navždy,“ dodal Šimečka.


Cení si skúsenosti, ktoré v europarlamente nadobudol, hodnotí ich ako skvelú školu vrcholovej politiky. Získané zručnosti z európskej politiky chce naplno uplatniť na Slovensku v nasledujúcom volebnom období. „Ako líder opozície budem kontrolovať kroky vlády Smeru, Hlasu a SNS. Voči ich štýlu vládnutia musíme budovať oveľa lepšiu, kvalitnejšiu alternatívu,“ vyhlásil.


Šimečka pôsobil v EP od roku 2019, vo februári 2020 bol zvolený za podpredsedu liberálnej frakcie Renew Europe (Obnovme Európu), ktorá ho navrhla za podpredsedu EP. Na tento post zvolili europoslanci Šimečku 18. januára 2022.


V tohtoročných parlamentných voľbách na Slovensku bol lídrom hnutia PS. Vo voľbách získalo hnutie 17,96 percenta hlasov, za prvým Smerom-SD zaostalo o takmer päť percent.

Šimečka PS voľby
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia