Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
24. októbra 2023, 10:20
Čas čítania 0:49

Trump sa pomýlil a Orbána označil za veľkého vodcu Turecka. Zmätkoval aj pri geografii, Maďarsko podľa neho susedí s Ruskom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Donald Trump sa vo svojom vyhlásení niekoľkokrát pomýlil.

Zdá sa, že si bývalý americký prezident Donald Trump v pondelok v predvolebnom prejave v New Hampshire pomýlil lídrov Turecka a Maďarska, keď maďarského premiéra Viktora Orbána označil za „vodcu Turecka“. V utorok to uviedol týždenník Politico, ktorého článok citovali viaceré maďarské médiá, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

„Je tu nejaký muž, Viktor Orbán. Počul o ňom niekedy niekto? Pravdepodobne je jedným z najsilnejších lídrov na svete. Je to vodca Turecka,“ povedal bývalý americký prezident, pričom tureckým prezidentom je Recep Tayyip Erdogan.

Trump pokračoval v zmätočných informáciách, keď dodal, že Orbánova krajina hraničí s Ruskom. Pritom ani Turecko, ani Maďarsko nesusedia s Ruskom, píše Politico.

Trump si Orbána pomýlil, aj keď ho predtým prijal v Bielom dome

Trump už dávnejšie ocenil Orbána, ktorý je proti migrácii a právam LGBTQ a o svojom spôsobe vládnutia hovorí ako o neliberálnej demokracii. Trump ho prijal v Bielom dome v roku 2019.

Orbán bol zasa prvým európskym lídrom, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016 a vyzval ho, aby pokračoval v boji po tom, čo bol bývalý prezident obvinený z trestného činu.

17. februára 2024, 9:30 Čas čítania 4:47 Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk Slovenka Sarah hviezdi v LA: Kamoši odpadli z toho, že som stretla Travisa Scotta. Billie Eilish na mňa vyplazila jazyk

„Vráťte sa, pán prezident. Urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier,“ odkázal Orbán v máji na medzinárodnej konferencii konzervatívcov Conservative Political Action Conference (CPAC) v Budapešti.

orbán, trump
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia