Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. novembra 2023, 14:51
Čas čítania 0:48

Andrej Danko vysvetlil, ako bude vyzerať slovenské národné menu. Objasnil, či ho povinne bude musieť ponúkať každá reštaurácia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Národné menu môže podľa Danka podporiť cestovný ruch.

Slovenská národná strana podporuje cestovný ruch aj tvorbou tzv. národného menu. Cieľom podľa nej je, aby ľudia získali prehľad o národnej kuchyni vo všetkých kútoch Slovenska. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť zoznam jedál typických pre Slovensko, ako aj reštauračných a ubytovacích zariadení, ktoré už národné špeciality ponúkajú.

„Tieto zariadenia sa budú propagovať v rámci cestovného ruchu a turizmu aj cudzincom ako miesta, kde môžu dostať tradičnú domácu kuchyňu. Nebude to povinné, ale vzniká možnosť zviditeľniť sa spojením do prehľadného celku. Domáce jedlá sa môžu podporiť aj väčšou propagáciou gastrofestivalov, ako sú už známe súťaže napríklad vo varení halušiek a iných jedál z múky a zemiakov,“ vysvetlil šéf SNS Andrej Danko s tým, že sa podporia domáci výrobcovia potravín.

Cestovný ruch je pre krajinu budúcnosť

Strana vníma cestovný ruch ako budúcnosť. „Patria tam športové a kultúrne podujatia, rekonštrukcia pamiatok. Musíme poriadne spropagovať naše regióny, aby ľudia vedeli, kam ísť a čo tam presne nájdu, na čom si môžu pochutiť. Nemá to svojho gazdu. Tak sa podporí národné povedomie obyvateľstva,“ podotkol Danko.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Jednou z agend ministerstva športu a cestovného ruchu podľa neho bude pomôcť gastroprevádzkam, penziónom a hotelom aj zrýchlenými odpismi napríklad pri výstavbe wellnessu alebo zavedením daňovej úľavy z prepitného v ubytovacích zariadeniach.

Domov
Zdieľať
Diskusia