Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
3. júla 2024 o 17:20
Čas čítania 0:35

Za benzín a naftu v Chorvátsku a Slovinsku zaplatíš oveľa viac. Slovákom sa môžu predražiť dovolenky

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Čo sa deje: V Slovinsku aj v Chorvátsku poriadne stúpla cena pohonných hmôt.

  • Nielen na Slovensku, ale aj v Chorvátsku a Slovinsku rastú ceny benzínu a nafty, informuje portál Topspeed.sk.
  • Na Slovinsku liter benzínu zdražel o skoro 4 centy na aktuálnych 1,479 eura a cena nafty stúpla o 5 centov, teraz stojí 1,507 eura. 
  • V Chorvátsku ceny stúpli výraznejšie. Benzín zdražel až o 11 centov a aktuálne stojí 1,54 eura. Cena nafty je 1,45 eura, čo predstavuje nárast 8 centov za liter. 

Prečo je to zaujímavé: Napriek tomu, že benzín aj nafta v krajinách zdraželi o niekoľko centov, cena na Slovensku je stále o niečo vyššia. Slovenským dovolenkárom sa tam teda oplatí tankovať, ale pri plánovaní musia rátať s vyššími nákladmi. 

Širší kontext: Vyššie ceny vo frekventovaných dovolenkových destináciách zapríčinil svetový nárast cien ropy, ale aj nástup letnej sezóny, v ktorej je dopyt po pohonných hmotách vyšší ako po zvyšok roka. 

Prečítaj si aj tieto články: 

30. júna 2024 o 12:38 Čas čítania 1:03 Slováci opäť tankujú drahšie. Na začiatku leta ceny benzínu aj nafty poriadne stúpli Slováci opäť tankujú drahšie. Na začiatku leta ceny benzínu aj nafty poriadne stúpli
2. júla 2024 o 6:44 Čas čítania 0:27 Chorváti zvýšili počas letnej sezóny cenu mýta. Dovolenkári si priplatia Chorváti zvýšili počas letnej sezóny cenu mýta. Dovolenkári si priplatia
1. júla 2024 o 17:00 Čas čítania 0:32 Cesta do Chorvátska sa pre kolóny môže predĺžiť aj o niekoľko hodín. Vodiči hlásia plné cesty áut Cesta do Chorvátska sa pre kolóny môže predĺžiť aj o niekoľko hodín. Vodiči hlásia plné cesty áut
Späť
Zdieľať
Diskusia