Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. septembra 2023, 9:25
Čas čítania 0:48

Haščák popiera, že informácie z jeho mobilu sú dôvodom na trestné stíhanie. Polícia však vyšetruje údajný podvod za 460 miliónov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Haščák tvrdí, že ide o zneužívanie polície pred voľbami.

Finančník Jaroslav Haščák odmieta, že by obsah jeho telefónu zaisteného políciou mohol byť podkladom pre dôvodné začatie trestného stíhania. Hovorí o politickom zneužívaní polície pred voľbami. Haščákovo stanovisko TASR poskytol jeho advokát Martin Škubla.

„Hoci Úrad špeciálnej prokuratúry už osem mesiacov nerozhoduje o nezákonnosti zaistenia Haščákovho telefónu, lebo má ‚kompetenčný problém‘, Národnej kriminálnej agentúre to nebráni, aby bez akejkoľvek možnosti Haščáka sa brániť produkovala päť dní pred parlamentnými voľbami tvrdenia, na čo všetko ‚vďaka prelomeniu telefónu‘ prišla,“ píše sa v stanovisku.

Šírenie informácií o údajných stíhaniach pre skutky s „bombastickými výškami škody opierajúcimi sa o údajný obsah telefónu“ má podľa Haščáka podstatnú chybu. „Polícia tieto podozrenia prezentuje bez dôkazov, bez toho, aby sa mohol údajný podozrivý akokoľvek brániť, a navyše úplne perfídne na to zneužíva predvolebný čas,“ uviedol.

Polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z podvodu

Polícia v pondelok 25. septembra priblížila, že informácie z mobilných telefónov, ktoré v minulosti zaistila Haščákovi, sa preverujú v trestných konaniach a operatívnom preverovaní. Začať sa malo trestné stíhanie pre podozrenie z podvodu vo výške približne 460 miliónov eur.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Dodala, že preverovala aj údajné korupčné správanie lídra SaS Richarda Sulíka. Trestné stíhanie sa podľa polície nezačalo, keďže líder OĽaNO a priatelia Igor Matovič spoluprácu s políciou odmietol.

haščák
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia