Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. januára 2024, 9:07
Čas čítania 1:05

Ministerstvo dopravy chce podporiť letecké spojenie Košíc a Bratislavy. Zverejnili novinky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Lety medzi Košicami a Bratislavou existovali už aj v minulosti, ale boli zrušené.

Letecké spojenie medzi Bratislavou a Košicami by mohla vláda v budúcnosti obnoviť. Spomínaná linka je jedným z leteckých spojení, ktoré by mohol rezort dopravy podporiť štátnou dotáciou v rámci schválenej novely zákona o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve.

Ministerstvo plánuje vyhlásiť otvorenú výzvu, v ktorej sa budú môcť letecké spoločnosti uchádzať aj o podporu leteckej linky Košice – Göteborg. Vo videu na sociálnej sieti to v stredu uviedol minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD).

Spojenie Košíc a Bratislavy

„Konkrétne, čo ministerstvo dopravy bude iniciovať ako prvé, budú dve linky. Vyhlásime otvorenú výzvu, kde sa môžu letecké spoločnosti uchádzať o našu podporu pri leteckej linke Göteborg – Košice. Túto priamu leteckú linku máme ako záväzok z medzinárodnej zmluvy na zriadenie fabriky Volva. A druhá linka, ktorú už dlhodobo Slovensko z nášho pohľadu potrebuje, je letecké spojenie medzi Bratislavou a Košicami,“ vysvetlil Ráž.

Podľa novely zákona, ktorú v utorok 16. januára schválili poslanci Národnej rady SR, štát poskytne príspevok v civilnom letectve ako minimálnu pomoc alebo štátnu pomoc na vykonávanie pravidelnej leteckej dopravy na území SR alebo medzi slovenskými letiskami a letiskami mimo územia SR.

Lety medzi Košicami a Bratislavou existovali, ale zrušili ich 

„V prvom rade si treba pod tým predstaviť možnosť Slovenska finančne podporiť akékoľvek linky v rámci letísk v Slovenskej republike. A takisto akúkoľvek linku, ktorá je medzi iným štátom a Slovenskou republikou,“ priblížil Ráž.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Vytvorený nástroj, na základe ktorého bude možné poskytnúť prostriedky na podporu liniek, má byť podľa rezortu dopravy nápomocný pri umožnení zvýšenej mobility ľudí a pri rozvoji cestovného ruchu v rámci regiónov.

Priame letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou, ktoré prevádzkovali České aerolínie, bolo zrušené v januári 2019.

Domov
Zdieľať
Diskusia