Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
14. februára 2024, 16:56
Čas čítania 0:57

Polícia na východe Slovenska plánuje uzavrieť mesto. Prezradila, na čo sa počas veľkej akcie zameria

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Košickí policajti už onedlho dostanú aj drogové rýchlotesty.

Znížiť počet vodičov na cestách pod vplyvom alkoholu či drog je jedným z cieľov nového riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefana Mulika, ktorý je vo funkcii od polovice januára. Povedal, že chystajú veľkú akciu zameranú na požitie alkoholu. Po novom by už mali čoskoro využívať aj drogové rýchlotesty.

V rámci uvedenej policajnej akcie policajti plánujú v blízkej budúcnosti na vymedzený čas uzavrieť niektoré mesto alebo jeho časť. „Aby sme ľuďom dokázali, že to myslíme vážne. Do mesta ani z neho sa vodič pod vplyvom alkoholu nedostane,“ priblížil.


Košickí policajti už čoskoro dostanú aj drogové rýchlotesty. Využívať ich budú najmä vo vytypovaných regiónoch. „Mladí si myslia, že keď ‚nafúkajú nulu‘, môžu pokračovať v jazde. Ak je tam podozrenie, otestujeme ho na mieste, či je pod vplyvom drog, a ak test vyjde pozitívny, pôjde na odber biologického materiálu,“ vysvetlil Mulik.

Denné a nočné hliadky 

Problém nedostatku policajtov sa nevyhýba ani košickej krajskej polícii, nový krajský riaditeľ chce predísť situácii, že sa na miesto udalosti nebude môcť dostaviť hliadka, lebo v služobnom obvode nebude ani jedna.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

„Chceme, aby bolo policajtov stále vidieť, nielen počas dňa, ale i v noci, preto ak to bude nevyhnutné, dokážeme do jednej hliadky spojiť policajtov z dvoch služobných obvodov. Tým pokryjeme väčšie územie a výsledkom bude prítomnosť polície v meste, ale i okolitých dedinách,“ dodal s tým, že pri kombinácii policajtov z rôznych služobných obvodov dokážu prekonávať aj jazykovú bariéru a aj takýmto spôsobom sa priblížiť k občanom.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Polícia SR (Facebook)
Domov
Zdieľať
Diskusia