Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
24. apríla 2023, 15:26
Čas čítania 0:30

Čína vyvíja nebezpečné kybernetické zbrane. Tajný dokument CIA odhalil, ako ich chcú použiť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Cieľom Číny je nabúrať sa do nepriateľských satelitov a znemožniť ich fungovanie.

Čína vyvíja kybernetické zbrane s cieľom nabúrať sa do nepriateľských satelitov, vyplýva z uniknutej správy americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Znemožnili by tak ich fungovanie napríklad v prípade vojny, informujú Financial Times.

Za únikom tajných informácií údajne stojí iba 21-ročný člen Vzdušných síl Národnej gardy USA. Stalo sa tak v čase, keď sú vzťahy medzi USA a Čínou mimoriadne napäté. 

V prípade, že by sa to Číne podarilo, krajina by sa dokázala úplne zmocniť kontroly nad satelitmi. V boji by tak mohli zlyhať v kľúčových momentoch. 

Problémom by pre nich bola napríklad podpora komunikácie, zbraní, spravodajských alebo prieskumných systémov a nepriateľská strana by tak zostala vojensky úplne paralyzovaná. 

Číňania sa snažia zhostiť satelitov a oklamať ich spôsobom napodobňovania. Smerom k nepriateľským satelitom vysielajú rovnaké signály, aké dostávajú od svojich operátorov. 

Čína, Putin
Zdroj: TASR/Pavel Bednyakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Domov
Zdieľať
Diskusia