Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. decembra 2023, 19:09
Čas čítania 0:59

Jedna zo slovenských zdravotných poisťovní spúšťa zásadnú novinku. Ušetríš vďaka nej množstvo času

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rezervačný systém má dopomôcť k tomu, aby zákazníci začali s liečbou skôr.

Poistenci súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera si môžu po novom prostredníctvom aplikácie nájsť a rezervovať predpísané lieky vo viacerých lekárňach. Podobnú službu plánujú spustiť budúci rok aj súkromná Union zdravotná poisťovňa (ZP) a štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Vyplýva to zo stanovísk, ktoré poslali TASR.

Cieľom služby je podľa Dôvery uľahčiť pacientovi prístup k liečbe a tiež zefektívniť prácu personálu v lekárni. „Rezervovať sa dajú lieky, ktoré sú na lekársky predpis, lekáreň ich má na sklade a lekár na ne vystavil elektronický recept. Daný liek zároveň musí byť registrovaný na Slovensku,“ vysvetlila poisťovňa s tým, že na vyzdvihnutie lieku majú poistenci 48 hodín.

V súčasnosti si môžu poistenci Dôvery overiť dostupnosť liekov a rezervovať ich v lekárňach Dr. Max. „Už dnes rokujeme s ďalšími veľkými lekárenskými reťazcami, aby sme našu službu rozšírili a sprístupnili čo najväčšiemu počtu poistencov po celom Slovensku,“ doplnil generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Martin Kultan.

VšZP je tajnostkárska, Union má jasné plány

Union ZP plánuje službu spustiť budúci rok v spolupráci s Plus lekárňami. Dostupná by mala byť najneskôr v marci 2024. „Priamo v aplikácii si budú vedieť pozrieť, kde je ich liek dostupný, a môžu si ho aj zarezervovať v konkrétnej lekárni,“ vysvetlil riaditeľ zdravotnej poisťovne Jozef Koma.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Apeluje pritom na fakt, že poistenci už nebudú musieť obchádzať či „obvolávať“ lekárne, aby sa dostali k svojim liekom. Bližšie informácie plánuje zdravotná poisťovňa zverejniť na svojom webe začiatkom roka.


Podobnú službu plánuje spustiť aj VšZP. „Viac detailov však nateraz nemôžeme poskytnúť,“ dodala pre TASR hovorkyňa poisťovne Alena Krčová.

lekáreň
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia