Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. februára 2024, 9:51
Čas čítania 0:45

V slovenských horách hľadali podchladeného snoubordistu. 46-ročný Poliak zablúdil v Oravských Beskydách

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Poľského snoubordistu hľadali horskí záchranári pod Pilskom až do rána.

Do skorých ranných hodín hľadali vo štvrtok horskí záchranári 46-ročného poľského snoubordistu, ktorý zablúdil na slovenskej strane Pilska v Oravských Beskydách. Našli ho vyčerpaného a mierne podchladeného. Horská záchranná služba o tom informovala na sociálnej sieti.

Záchranárov požiadali o pomoc kamaráti strateného muža v stredu 31. januára večer. Poliak sa v zlom počasí dostal na slovenskú stranu, kde naposledy zdieľal svoju polohu v hornej časti Bystrej doliny pri potoku. Od popoludňajších hodín sa však nebolo možné s ním skontaktovať. Horskí záchranári, ku ktorým sa v nočných hodinách na poľskej strane pridali aj ich kolegovia z poľského GOPR-u (Górskie ochotnicze pogotowie ratunkowe), prehľadávali zvážnice v lokalite a postupovali hore Bystrým potokom. Tam napokon muža našli.

Pohyb je v zasneženej lokalite veľmi náročný

Pohyb v lokalite bol vzhľadom na množstvo snehu podľa horských záchranárov veľmi náročný. „Po zateplení a poskytnutí teplého čaju a jedla boli mužovi zapožičané skialpinistické lyže jedného zo záchranárov. Následne bol v hlbokom snehu sprevádzaný ku štvorkolke a odkiaľ transportovaný k Mútňanskej píle. Tu si ho prebrali kamaráti,“ priblížili.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Na záchrannej akcii sa zúčastnili profesionálni a dobrovoľní záchranári z oblastného strediska HZS Západné Tatry, Stredné Beskydy aj zo školiaceho strediska.

hzshzs
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia