Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. apríla 2024, 20:42
Čas čítania 0:29

Vláda pre medvede zvolá mimoriadnu schôdzu. Chcú zriadiť špeciálnu bezpečnostnú zónu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Do konca marca tohto roku zaznamenali 9 útokov medveďa na človeka.

Mimoriadnu schôdzu Národnej rady k riešeniu ochrany ľudí pred útokmi medveďov zvolajú na utorok 9. apríla. Podnetom je štvrtkový útok medveďa na 35-ročného muža na Liptove.


Vláda v stredu (3. 4.) parlamentu navrhla schváliť návrh ústavného zákona o možnom odstrele rizikových medveďov v skrátenom legislatívnom konaní. Minulý týždeň v stredu (27. 3.) schválila návrh ústavného zákona, ktorým sa stanovili podmienky, pri ktorých splnení možno pristúpiť k odstrelu medveďa.

Zákon umožňuje v okolí miest a obcí vytvoriť 500-metrovú bezpečnostnú zónu. Ak sa bude medveď nachádzať v tejto zóne, bude možné pristúpiť k jeho likvidácii bez správneho konania.


Nárast útokov medveďa na človeka je podľa ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS) masívny. Tvrdí, že minulý rok bolo 12 útokov, tento rok ich koncom marca bolo deväť.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels/Gregory Rogers
Domov
Zdieľať
Diskusia