Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
9. mája 2024, 8:57
Čas čítania 0:38

VIDEO: Brazílske letiská kompletne zaplavila voda. Ničivé povodne zúria v celej krajine, situácia je mimoriadne zlá

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Momentálne zúria ničivé povodne v celej Brazílii.

Brazílske letiská kompletne zaplavila voda. Zrážky boli také výdatné, že zaplavili celú dráhu spolu s terminálmi. Letisko v Porto Alegre zostane zatvorené minimálne do konca mesiaca. Prevádzka medzinárodného letiska Salgado Filho je na neurčitý čas pozastavená, uvádza CNN

Škody na letiskách spôsobila rieka Guaíba. Tá sa v dôsledku intenzívnych zrážok vyliala z brehov a zaplavila pristávaciu dráhu a kľúčové budovy. Rieka dosiahla rekordnú výšku hladiny 5,3 metra. 

Momentálne zúria ničivé povodne v celej Brazílii. Extrémne počasie spôsobila zriedkavá kombinácia vysokých teplôt, vysokej vlhkosti vzduchu a silného vetra.

Odborník na klímu Francisco Eliseu Aquino pre BBC uviedol, že povodne sú výsledkom katastrofálneho kokteilu globálneho otepľovania a fenoménu El Niño. Extrémne povodne si vyžiadali najmenej 100 obetí a 128 ľudí je stále nezvestných. Evakuovali až 163-tisíc ľudí a Guvernér Leite uviedol, že situácia je absolútne bezprecedentná a najhoršia v histórii štátu.

Domov
Zdieľať
Diskusia