Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
21. mája 2023, 10:30
Čas čítania 0:33

Obľúbená dovolenková destinácia Slovákov plánuje zaviesť prísne pravidlá. Za pitie či močenie na verejnosti hrozia vysoké pokuty

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Na poriadok v meste budú dohliadať mestskí aj štátni policajti.

V obľúbenom turistickom meste Split v Chorvátsku majú mestskí poslanci vo štvrtok 18. mája schváliť nové opatrenia týkajúce sa verejného poriadku. Poslanci chcú hlavne skoncovať s nevhodným správaním turistov, ktoré znepríjemňuje život občanov, píše portál Svobodna Dalmacija.

Po schválení tohto návrhu turisti nebudú môcť požívať alkohol na verejných priestranstvách do 100 metrov od škôl a škôlok a ani v historickom centre Splitu s výnimkou vyhradeného územia. Opatrenia neplatia počas podujatí organizovaných mestom.

Zakázaná bude aj konzumácia jedla či nápojov v zóne A, počas ktorej by turisti mohli znečistiť alebo poškodiť verejné priestranstvá. Dovolené nebude ani spanie v parkoch, na trávnikoch, námestiach či iných priestranstvách. Pokutovať budú aj za vracanie a vykonávanie potreby na verejnosti.

Na dodržiavanie poriadku budú dohliadať mestskí aj štátni policajti. Všetky priestupky budú pokutované sumou 300 eur. Pokuta za spanie na verejných priestranstvách bude 150 eur.

split
Zdroj: Unsplash/mana5280
Domov
Zdieľať
Diskusia