Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. júna 2023, 21:30
Čas čítania 0:48

Youtuberi plnili extrémnu výzvu v lamborghini, nabúrali a zabili 5-ročného chlapca. Taliani chceli v aute prežiť desiatky hodín

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V lamborghini plnili internetovú výzvu, podľa ktorej mali v aute vydržať 50 hodín.

Pri zrážke dvoch áut v Ríme prišiel o život päťročný chlapec a zranenia utrpeli ďalšie dve osoby. V jednom z áut značky Lamborghini sedeli youtuberi, ktorí práve plnili internetovú výzvu, podľa ktorej mali v aute vydržať 50 hodín.


Incident sa odohral ešte v stredu popoludní v rímskej štvrti Casal Palocco. Luxusné lamborghini narazilo do vozidla značky Smart, v ktorom sa viezla matka s dvoma deťmi, päťročným chlapcom a jeho trojročnou sestrou.

V lamborghini, ktoré podľa svedkov nedodržiavalo prikázanú rýchlosť, sa nachádzalo päť osôb. Pri zrážke utrpeli matka s deťmi ťažké zranenia, ktorým päťročný Manuel cestou do nemocnice podľahol.


Až traja z piatich ľudí v lamborghini patria do skupiny, ktorá má youtubový kanál s názvom The Borderline zameraný na plnenie rôznych extrémnych internetových výziev. Kanál má až 600-tisíc odoberateľov.

Luxusné auto im požičal výrobca

Talianske médiá uviedli, že lamborghini zapožičal youtuberom samotný výrobca vozidiel tejto luxusnej talianskej značky. Dodali, že prokuratúra začala vyšetrovanie vodiča auta vo veci usmrtenia z dôvodu nebezpečného šoférovania. Polícia youtuberom zhabala aj mobilné telefóny.


Taliansky minister dopravy Matteo Salvini vyhlásil, že by mohol „navrhnúť nové dopravné pravidlá, avšak čo sa týka ľudskej obmedzenosti vedúcej k takejto tragédii, nemôže urobiť nič“. Sústrasť rodine chlapca vyjadril aj starosta Ríma Roberto Gualtieri.

The Borderline
Zdroj: The Borderline
Domov
Zdieľať
Diskusia