Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. augusta 2023, 21:18
Čas čítania 0:57

Urgentné príjmy budú fungovať po novom. Počet lekárov sa má zvýšiť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerstvo zdravotníctva kritizuje negativizmus lekárskych odborov.

Ministerstvo zdravotníctva čoskoro predstaví nový spôsob fungovania urgentných príjmov. Prvé opatrenia by mali platiť už v horizonte najbližších týždňov. Rezort reaguje na požiadavky lekárskych odborárov, ktorí upozorňujú na ohrozenie prevádzky centrálneho prijímacieho oddelenia v bratislavskej ružinovskej nemocnici.


„Ministerstvo má identifikované potenciálne finančné zdroje, ktoré môžu slúžiť na modernizáciu a vybudovanie urgentných príjmov v nemocniciach. V týchto dňoch prebiehajú negociácie s partnermi, na základe ktorých sa určí finálny zdroj financovania. Zároveň v najbližších dňoch zaradíme do vnútorného pripomienkového konania opatrenie, ktorého cieľom je posilniť personálne zabezpečenie urgentných príjmov, čím vznikne priestor na zvýšenie počtu lekárov slúžiacich na urgentných príjmoch,“ približuje ministerstvo.

Poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti bude v Bratislave a Bratislavskom kraji od septembra rozšírené, keďže štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa podpísala zmluvu s Nemocnicou Bory.


Ministerstvo zároveň kritizuje vedenie lekárskych odborárov, že od neho neprichádzajú konkrétne a konštruktívne návrhy, ale všeobecné frázy, negativizmus a odmietanie ponúknutých opatrení.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Opakovane vnímame, že predstavitelia lekárskych odborov sa pre dosiahnutie svojich cieľov snažia vraziť klin medzi jednotlivé skupiny zdravotníckych pracovníkov. Prednedávnom sa o to pokúšali v prípade ambulantných a nemocničných pediatrov, teraz sa ich terčom stali lekári z urgentov nemocníc v bratislavskom regióne,“ uzavrelo.


Lekárski odborári vo štvrtok upozornili, že prevádzka centrálneho prijímacieho oddelenia v ružinovskej nemocnici je ohrozená. Pracovisko má podľa ich slov problém s obsadením služieb atestovanými lekármi. Vyzvali preto rezort zdravotníctva, aby situáciu riešil. Univerzitná nemocnica Bratislava, pod ktorú zariadenie patrí, odmieta, že by centrálny príjem kolaboval. Deklarovala, že prevádzka je plne zabezpečená.

Urgent
Zdroj: TASR – František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia