Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
15. februára 2024, 11:31
Čas čítania 1:26

Smer podáva trestné oznámenie na komentátora Martina M. Šimečku. Vraj svojím výrokom hanobil národ

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Smer-SD podal trestné oznámenie na Šimečku staršieho pre jeho výroky o Slovákoch.

Poslanci Národnej rady SR a predstavitelia Smeru-SD podali na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na Martina Šimečku pre možný trestný čin hanobenia národa. Týka sa jeho výrokov o zbabelom slovenskom národe. Predstavitelia Smeru-SD apelovali aj na jeho syna a lídra PS Michala Šimečku, aby sa voči takýmto vyjadreniam vyhradil. Hovoria o nastavení červených čiar a rozdeľovaní spoločnosti. Šimečka starší vníma postup predstaviteľov Smeru-SD ako zastrašovanie. Kolegom novinárom odkázal, aby sa nebáli.

„Je to len zbytočné a nedôstojné prilievanie oleja do ohňa,“ povedal na adresu výrokov Šimečku staršieho vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra. Tvrdí, že tieto výroky prekročili hranicu trestnoprávnej zodpovednosti, poukázal na skutkovú podstatu trestného činu hanobenia rasy a národa. Gedra upozornil aj na rozdelenie spoločnosti a atmosféru v nej. Takéto vyjadrenia podľa neho nemajú intelektuálnu ani spoločenskú hodnotu, ktorá by nejako nastavovala zrkadlo spoločnosti.

Vyzval preto aj predsedu PS, aby sa vymedzil voči výrokom svojho otca a aby ho zastavil v takýchto vyjadreniach o ľuďoch, ktorí majú iný názor na vývoj na Slovensku. Chce, aby viedli skôr k vzájomnému rešpektu a tolerancii. Apeloval na odsúdenie podobných vyjadrení o slovenskom národe. „Toto nie je cesta, ako budujeme národné povedomie, skôr si podrážame nohy my tu doma,“ podotkol.

K trestnému oznámeniu sa vyjadril aj predseda PS Michal Šimečka

„Smer-SD ovládol políciu, ide ovládnuť Slovenskú informačnú službu, teraz útočí na nezávislých novinárov. A úplne nezmyselne do toho zaťahuje aj mňa ako opozičného politika. Je to lacná demonštrácia sily a pokus o odpútanie pozornosti od ich vlastných káuz,“ reagoval predseda PS. Pripomenul, že jeho otca za názory prenasledovali aj režimy v minulosti.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Pýta sa, či predstavitelia Smeru-SD nemajú nič lepšie na práci za peniaze daňových poplatníkov než šikanovanie novinárov. „Ľudia na Slovensku čelia desiatkam vážnych problémov, ktorými by sa mohli a mali títo politici venovať prioritne,“ podotkol.

„Nemám k tomu čo povedať, je to na smiech podľa môjho názoru. Na druhej strane to chápem ako pokračovanie politiky tejto vlády, ktorá chce zastrašovať novinárov. Nie je to po prvý raz, nie som žiadna výnimka. Myslím si, že mnou to nekončí, že prídu ďalší. Je to pokus o zastrašenie. Iba odkazujem všetkým svojim kolegom, aby sa nebáli,“ reagoval Šimečka starší, ktorý aktuálne píše pre Denník N.

smer
Zdroj: Facebook/Smer – SSD
Domov
Zdieľať
Diskusia