Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
3. marca 2024, 10:20
Čas čítania 0:54

Firma na východe Slovenska rozširuje výrobu. Počet zamestnancov plánuje navýšiť o desiatky ľudí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Firma Minebea AccessSolutions Slovakia sa zameriava na produkciu a vývoj inovatívnych pohonných technológií, elektromotorčekov pre odvetvie výroby automobilov a priemyslu.

Rozšírenie výroby o novú lakovaciu linku plánuje firma Minebea v priemyselnom parku pri košickom letisku. S rozšírením kapacity podnik predpokladá nárast počtu zamestnancov o viac ako 70, čiže celkovo takmer na 600. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť Minebea AccessSolutions Slovakia predložila do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).


Avizovaný termín začatia výstavby novej linky je koncom tohto roka a začiatok jej činnosti v druhej polovici budúceho roka. Objem investície je do desať miliónov eur.


„Účelom navrhovanej činnosti je rozšírenie výrobných kapacít na lakovanie plastových dielov a súvisiaca inštalácia nových montážnych liniek,“ uviedla firma. Nová lakovňa bude umiestnená vo výrobnej hale spoločnosti, ktorá je súčasťou priemyselného parku Pereš. Výrobná kapacita sa zvýši takmer zo štyroch miliónov kusov lakovaných plastov takmer na 26 miliónov kusov.


V súčasnosti prevádzkovaná linka slúži na povrchovú úpravu automobilových kľučiek, pričom sa používajú náterové hmoty s obsahom organických rozpúšťadiel.

16. apríla 2024, 8:30 Čas čítania 0:16 KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste KVÍZ: Ako dobre poznáš Košice? Otestuj svoje znalosti o druhom najväčšom slovenskom meste

„Nová lakovacia linka bude v porovnaní s existujúcou lakovňou rovnako opatrená zariadením na spaľovanie emisií s minimálnym vplyvom na životné prostredie. Oproti pôvodnej bude nová lakovacia linka zameraná na využívanie vodou riediteľných chemikálií s nižším obsahom VOC (prchavých organických látok),“ uvádza sa v zámere.


Minebea AccessSolutions Slovakia je najnovším výrobným závodom a výskumno-vývojovým strediskom japonského koncernu MinebeaMitsumi v Európe. Závod zastrešuje niekoľko samostatných výrobných divízií. Zameriava sa najmä na produkciu a vývoj inovatívnych pohonných technológií, elektromotorčekov pre odvetvie výroby automobilov a priemyslu.

Minebea AccessSolutions Slovakia.
Minebea AccessSolutions Slovakia. Zdroj: Minebea AccessSolutions Slovakia
Domov
Zdieľať
Diskusia