Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
6. apríla 2024, 7:57
Čas čítania 0:30

Posun v kauze únosu vietnamského občana: NAKA obvinila bývalého poradcu Roberta Fica

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

NAKA obvinených podozrieva zo zavlečenia.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v kauze únosu vietnamského občana osem ľudí. V zozname obvinených sa nachádza aj bývalý poradca premiéra Roberta Fica Quang Le Hong a príslušníci vietnamskej tajnej služby, informuje Denník N.

Bývalého poradcu Fica nezastihli na Slovensku. Aktuálne je občanom Nigérie. NAKA obvinených podozrieva zo zavlečenia.

K údajnému únosu vietnamského podnikateľa a funkcionára tamojšej komunistickej strany Trinh Xuan Thanha z Berlína do Vietnamu došlo konkrétne v júli 2017. Z Nemecka ho tajná služba previezla do Prahy a v Bratislave ho naložila omámeného do slovenského vládneho špeciálu.

Delegácia v špeciáli priletela do Bratislavy, pričom ju vraj sprevádzal šéf protokolu ministerstva vnútra Radovan Čulák. Neskôr sa presunuli na stretnutie do vládneho hotela Bôrik. Vietnamec bol v Nemecku v azylovom konaní, bol tak oficiálne chránený nemeckými úradmi.

naka
Zdroj: Facebook/Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR
Domov
Zdieľať
Diskusia