Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ivan Koribanič TASR
29. apríla 2023, 9:05
Čas čítania 0:36

VIDEO: Na okupovanom Kryme došlo k veľkému požiaru ropného skladu. Útok má vraj na svedomí ukrajinský dron

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
VIDEO: Na okupovanom Kryme došlo k veľkému požiaru ropného skladu. Útok má vraj na svedomí ukrajinský dron
Zdroj: twitter.com

Od začiatku celoplošnej invázie ide už o niekoľký podobný útok na Kryme.

Palivovú nádrž v prístavnom meste Sevastopol na Ruskom anektovanom ukrajinskom polostrove Krym zachvátil požiar pravdepodobne v dôsledku útoku dronom, napísal v sobotu v skorých ranných hodinách na platforme Telegram Moskvou dosadený tamojší gubernátor Michail Razvožajev.


„Horí palivová nádrž... Podľa prvých správ mohol požiar spôsobiť útok dronom,“ uviedol Razvožajev. Ako spresnil, plamene pohltili územie s rozlohou tisíc štvorcových metrov; informácie o prípadných zraneniach či obetiach neboli bezprostredne známe.

Ukrajina opakovane vyjadrila svoj zámer opätovne získať Krymský polostrov, ktorý Rusko nelegálne anektovalo v roku 2014. Tento krok vyvolal medzinárodné pobúrenie, pripomína agentúra DPA.


Násilné incidenty s dronmi sa od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu koncom februára minulého roka vyskytli už viackrát, pričom v niektorých prípadoch boli ich výsledkom aj rozsiahle materiálne škody, zranenia či obete na životoch.

Domov
Zdieľať
Diskusia