Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
18. júna 2023, 17:08
Čas čítania 0:52

Ukrajinská protiofenzíva: Obsadili dedinu v Záporožskej oblasti. Ťažké boje pokračujú, veľké straty majú obe strany

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ukrajincom sa má dariť aj v Chersonskej oblasti, kde sa im údajne podarilo zničiť ruský muničný sklad.

Ukrajina opätovne dobyla dedinu Pjatychatky v Záporožskej oblasti na juhu krajiny, tvrdí to Ruskom dosadený predstaviteľ v tejto oblasti Vladimir Rogov.

Rogov priblížil, že ukrajinské sily túto obec obsadili a zaujali opevnené pozície. Dodal, že ruské delostrelectvo na Ukrajincov útočí a ťažké boje v Záporožskej oblasti pokračujú.
Ukrajina sa k záležitosti bezprostredne nevyjadrila. V prípade potvrdenia týchto správ by to bol pre Kyjev prvý zisk v tejto oblasti od začiatku ukrajinskej protiofenzívy.

Podľa najnovších správ ukrajinských úradov sa ukrajinskému vojsku darilo v Cherchonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Podarilo sa im zničiť muničný sklad neďaleko Ruskom okupovaného prístavného mesta Heničesk.

„Naše ozbrojené sily ráno zasadili dobrý úder – a veľmi hlasný – v dedine Rykove v Heničeskom okrese na dočasne okupovanom území Chersonskej oblasti,“ uviedol hovorca odeskej vojenskej správy Serhij Bratčuk vo videozázname, ktorý bol zverejnený v nedeľu. Bratčuk dodal, že na mieste sa nachádzal významný muničný sklad, ktorý bol však zničený. Zahraničné spravodajské agentúry však neboli schopné tieto správy overiť. Ruská strana sa k údajnému útoku bezprostredne nevyjadrila.

10. augusta 2023, 14:16 Čas čítania 0:44 Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž)

Ukrajinské médiá zverejnili aj videozáznamy, na ktorých je možné pozorovať rozsiahly stĺpec dymu a horiace projektily letiace po oblohe a počuť zvuk výbuchov. Britské ministerstvo obrany v nedeľu oznámilo, že ťažké boje pokračujú v Záporožskej oblasti, v západnej časti Doneckej oblasti a v okolí mesta Bachmut. Obe strany podľa ministerstva utrpeli značné straty.

Domov
Zdieľať
Diskusia