Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. septembra 2023, 12:45
Čas čítania 0:55

Bratislava ide opravovať dôležité hlavné ťahy za 16 miliónov eur. Tieto ulice a cesty sa dočkajú kompletnej rekonštrukcie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pôvodne si mesto chcelo zobrať úver len vo výške 8 miliónov.

Mesto Bratislava si zoberie úver vo výške 16,6 milióna eur. Chce pomocou neho financovať opravy ciest II. triedy ako Púchovská, Trnavská a Račianska, ale aj Most SNP či mosty na Romanovej, Hradskej, Rusovskej i lávku pri Slovenskej akadémii vied. Ide o úseky z projektu tzv. Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Podpísanie úverovej zmluvy so spoločnosťou National Development Fund II. schválilo v piatok bratislavské mestské zastupiteľstvo. „Ide o úver za jednopercentný úrok na 20 rokov. Máme možnosť peniaze bez sankcie kedykoľvek vrátiť, ak ich nevyčerpáme alebo nebudeme potrebovať,“ vysvetlil riaditeľ bratislavského magistrátu Ctibor Košťál.


Peniaze by mali smerovať aj na projektovú dokumentáciu v prípade mosta na Bojnickej.

Investovať by sa malo aj do ciest II. triedy, napríklad Púchovská, Trnavská a Račianska. V prípade Púchovskej ide o úsek od Detvianskej po Púchovskú 14. Práce majú stáť vyše 1,4 milióna eur.

Cestári
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Viaceré hlavné ťahy

Obdobná suma je aj v prípade projektu na Trnavskej, kde sa má pracovať od križovatky Tomášikova – Trnavská po železničné priecestie. Náklady za viac ako päť miliónov eur sa majú týkať Račianskej, a to úseku od Legerského po Železničnú stanicu Vinohrady.

12. apríla 2024, 14:00 Čas čítania 1:20 REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách

Pôvodne si mesto plánovalo zobrať úver vo výške osem miliónov eur, naskytla sa mu však možnosť čerpať aj ďalších 8,6 milióna eur. Magistrát pritom deklaruje, že načerpaním nového úveru dodržiava ukazovateľ zadlženosti v zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy. Dlhová zaťaženosť hlavného mesta sa v tomto roku predpokladá na úrovni 49,82 percenta.

Domov
Zdieľať
Diskusia