Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
19. septembra 2023, 6:41
Čas čítania 0:54

Ukrajina od skorého rána odráža dronové útoky neďaleko poľských hraníc. Rusi zaútočili na veľké mesto na západe krajiny

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Mesto Ľvov leží neďaleko ukrajinsko-poľských hraníc.

Mesto Ľvov na západe Ukrajiny čelilo v noci na utorok dronovému útoku. Tamojší starosta Andrij Sadovyj hlásil explózie a požiar v priemyselnom sklade. TASR správu prevzala z agentúry AFP.


Sadovyj v príspevku na platforme Telegram napísal, že vo Ľvovskej oblasti je aktivovaná protivzdušná obrana. Obyvateľom odporučil, aby vyhľadali úkryt.


Podľa AFP začali drony na mesto útočiť vo viacerých vlnách približne o 4.30 h miestneho času. Ukrajinské vzdušné sily na Telegrame napísali, že hrozba útoku dronov vo Ľvovskej oblasti pretrváva. „Protivzdušná obrana operuje,“ dodali.


Sadovyj neskôr uviedol, že pri útoku utrpela zranenia jedna osoba. Gubernátor Ľvovskej oblasti Maxym Kozyckyj priblížil, že spod sutín vo Ľvove boli vytiahnutí dvaja ľudia – muž a žena. Podľa jeho slov žena podľa prvotných informácií neutrpela zranenia, muž je vo vážnom stave. Dodal, že hrozba útoku pominula, a poďakoval ukrajinskej armáde.


Mesto Ľvov leží neďaleko ukrajinsko-poľských hraníc.

V súčasnej situácii je vnímané ako jedno z najbezpečnejších ukrajinských miest, v uplynulom období však čelilo viacerým útokom, píše AFP.

Domov
Zdieľať
Diskusia