Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
26. októbra 2023, 15:00
Čas čítania 1:04

Charles Michel a Ursula von der Leyenová zablahoželali Ficovi. Jasne mu vysvetlili, čo od neho očakávajú

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V statuse uvádzajú, že sa tešia na spoluprácu Slovenska s Európskou úniou.

Predseda Európskej rady Charles Michel aj predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová zablahoželali vo štvrtok Robertovi Ficovi k vymenovaniu za predsedu slovenskej vlády.


Michel o 15.00 h otvorí dvojdňové zasadnutie Európskej rady. Ficovi zablahoželal na sociálnej sieti X (predtým Twitter). „Teším sa na spoluprácu s vami v Európskej rade na vzájomný prospech slovenských občanov a Európskej únie,“ uviedol Michel.

 
Predseda Európskej rady v stredu v liste šéfom vlád a štátov EÚ napísal, že zodpovednosťou členských krajín eurobloku je zostať jednotní a súdržní, a to aj čo sa týka ďalšej podpory Ukrajine vrátane vojenskej pomoci. Ficovi rovnako prostredníctvom siete X zablahoželala aj von der Leyenová, s ktorou si nový slovenský premiér dohodol stretnutie ešte pred konaním samitu.


„Robert Fico, blahoželám k vymenovaniu za predsedu slovenskej vlády. Potrebujeme silné Slovensko, najmä na podporu Ukrajiny, vybudovanie konkurencieschopnej ekonomiky EÚ so silnou priemyselnou základňou a posilnenie európskej bezpečnosti,“ napísala šéfka exekutívy EÚ vo svojom odkaze.


Na dvojdňovovom samite, ktorý sa začne vo štvrtok popoludní v Bruseli, budú šéfovia štátov a vlád členských krajín EÚ diskutovať o konflikte v Gaze, pomoci Ukrajine, revízii dlhodobého rozpočtu EÚ či migrácii.

Domov
Zdieľať
Diskusia