Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
7. februára 2024, 14:03
Čas čítania 0:44

Bratislavskí colníci zaistili alkohol. V prevádzke ho predávali „načierno“

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Finančná správa upozorňuje prevádzkovateľov, že ak predávajú alkoholu bez kontrolnej známky, porušujú zákon.

V cukrárskej prevádzke našli príslušníci finančnej správy Colného úradu Bratislava 746 fliaš vaječného koňaku, ktoré neboli označené kontrolnou známkou. Prevádzkovateľ výrobne nemal ani zákonné povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu. O prípade informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková.


Predaj alkoholu v cukrárskej prevádzke preverili colníci na základe podnetu počas januára. V rámci miestneho zisťovania urobili kontrolný nákup fľaše s označením Domáci vaječňák čokoláda. „Následná kontrola prevádzkových a skladových priestorov ukázala, že v obchode sa v regáloch nachádzajú fľaše, ktoré neboli označené kontrolnou známkou,“ priblížila hovorkyňa.

Čo colníci spravili so zadržanými fľašami? 

Išlo o 475 fliaš s označením Domáci vaječňák tahitská vanilka a 271 fliaš s označením Domáci vaječňák čokoláda. „Daňový subjekt nebol evidovaný ako držiteľ povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu v daňovom voľnom obehu podľa zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov,“ doplnila s tým, že príslušníci Colného úradu Bratislava alkohol zabezpečili.


Finančná správa upozorňuje prevádzkovateľov gastronomických či reštauračných zariadení, že predaj alkoholu bez kontrolnej známky je porušením zákona. „Výroba a spracovanie alkoholu musia byť pod kontrolou kompetentných orgánov. Konzumácia nelegálne vyrobeného alkoholu môže mať aj negatívny vplyv na zdravie spotrebiteľa,“ zdôraznila Adamčíková.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Pxfuel/na voľné použitie
Domov
Zdieľať
Diskusia