Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
27. marca 2024, 10:01
Čas čítania 0:42

V Bratislave plánuje investor postaviť novú modernú štvrť za 25 miliónov. Na toto všetko sa môžu ľudia tešiť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Investor plánuje do komplexu zakomponovať aj veľké množstvo parkovacích miest, fitnescentrum či centrum voľného času pre deti.

V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť polyfunkčný areál, ktorý sa má skladať z objektov so štyrmi až deviatimi nadzemnými podlažiami. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Grafobal Group development, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú odhadované na približne 25 miliónov eur.


„Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici je situovaný na pozemku, ktorý je súčasťou stabilizovaného územia s potenciálom nadmestského významu,“ uviedol navrhovateľ v zámere. Objekt má byť napojený na výpadovku Gagarinova cez ulice Mierová a Hraničná. Susedí so zdravotníckym zariadením, s priemyselným areálom aj s administratívnymi budovami.

„Bezprostredné okolie je charakteristické zástavbou administratívnych budov, zdravotníckych zariadení a veľkých dominantných obytných celkov zo 70. rokov,“ ozrejmil navrhovateľ. Zároveň sa v súčasnosti na parcelách nachádza areál administratívnych, skladových priestorov, garáží a technický dvor.


Výstavba počíta s vybudovaním troch podzemných podlaží, ale aj 124 nebytových či 66 bytových jednotiek. Celkovo má vzniknúť aj 260 parkovacích miest. V priestoroch pre občiansku vybavenosť sa predpokladá prevádzka fitnescentra a centra voľného času pre deti. Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie o dva roky neskôr.

Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici v Bratislave. Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici v Bratislave. Polyfunkčný objekt Patio na Hraničnej ulici v Bratislave.
Zobraziť galériu
(3)
Domov
Zdieľať
Diskusia