Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
26. júla 2023, 18:50
Čas čítania 0:54

Putin vraj vedel o vzbure vagnerovcov vopred. Nové spravodajské informácie odhaľujú detaily diania v Rusku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa špionážnych informácií mohol mať Putin strach postaviť sa Prigožinovi.

Ruský prezident Vladimir Putin mal byť pred minulomesačnou krátkou vzburou žoldnierov z Vagnerovej skupiny informovaný o jej prípravách. Napriek tomu bol počas jej prvých hodín paralyzovaný. Podľa The Washington Post to dokazujú uniknuté spravodajské informácie.

Americký denník konzultoval oficiálne dokument, podľa ktorých ruské bezpečnostné služby varovali Putina, že šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin zrejme plánuje vzburu, dva či tri dni pred jej začiatkom.


Európsky bezpečnostný predstaviteľ, ktorý si želal ostať v anonymite, pre Washington Post povedal: „Putin mal čas urobiť rozhodnutie, že (vzburu) prekazí a zatkne organizátorov. Keď sa potom začala diať, nastalo ochromenie na všetkých úrovniach. Zavládlo úplné zdesenie a zmätok. Dlho nevedeli, ako majú zareagovať.“


Špionážne dokumenty uvádzali, že Putinova nerozhodnosť ukazuje na jeho strach ísť proti vojenskému veliteľovi, akým je Prigožin. Tieto tvrdenia sa zhodujú s minulotýždňovými vyjadreniami šéfa americkej CIA Williama J. Burnsa.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Podľa neho to pôsobilo tak, že ruská armáda, bezpečnostné služby a predstavitelia „sa nechali bezmocne unášať udalosťami, zatiaľ čo prebiehala vzbura“. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov tvrdenia o „paralyzovaní“ poprel a povedal, že ich vymysleli „ľudia, ktorí majú nula informácií“.

Domov
Zdieľať
Diskusia