Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. septembra 2023, 17:32
Čas čítania 0:58

Špekulovalo sa o jeho chorobe aj smrti: Kadyrov reaguje a zverejnil dve videá na Telegrame

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Kadyrov po špekuláciách o chorobe zverejnil na Telegrame dve videá.

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov zverejnil v nedeľu nové videozáznamy po tom, čo sa objavili správy o jeho zlom zdravotnom stave, informuje TASR na základe správy agentúry AFP. Špekulácie o tom, že 46-ročný Kadyrov môže byť chorý, kolujú už mesiace. 

13. apríla 2022, 14:30 Čas čítania 10:23 Toto je čečenský diktátor Ramzan Kadyrov. Necháva mučiť gayov, je závislý od Tiktoku a peniaze od Putina míňa na Lamborghini Toto je čečenský diktátor Ramzan Kadyrov. Necháva mučiť gayov, je závislý od Tiktoku a peniaze od Putina míňa na Lamborghini

V nedeľu sa na jeho kanáli na platforme Telegram objavili dve videá. V prvom z nich mal na sebe pršiplášť a prechádzal sa na bližšie neurčenom mieste; usmieval sa, tvár mal však opuchnutú, píše AFP.

kadyrov
Zdroj: TASR/AP

V druhom videu rozprával po čečensky, neskôr však po rusky odkázal, že všetci by mali „športovať“. „Dôrazne odporúčam každému, kto nevie na internete rozlíšiť pravdu od klamstiev, ísť sa prejsť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a usporiadať si myšlienky,“ uviedol v sprievodnom komentári k videám. „Dážď vie byť úžasne osviežujúci,“ dodal.

Podľa AFP nebolo možné bezprostredne určiť, kedy boli videá nahraté, zverejnené však boli po nepotvrdených správach zo sociálnych médií, podľa ktorých mal byť čečenský vodca v kritickom stave v kóme.

Kadyrov je vodcom Čečenskej republiky od 2007 a je veľkým podporovateľom Kremľa od nelegálnej ruskej anexie ukrajinského polostrova Krym. Plne podporil aj Putinovu vojenskú inváziu na Ukrajinu vo februári 2022 a nazval ju „veľkým džihádom“. Dokonca vyzýval Rusko, aby proti Ukrajine nasadilo jadrové zbrane s nízkou účinnosťou.

Svojou lojalitou si Kadyrov vyslúžil prezývku Putinov pešiak. V prebiehajúcej vojne na Ukrajine pôsobí ako generálplukovník; niekoľko svojich bojovníkov nasadil aj do krvavého boja o mesto Bachmut. Jeho vojaci na rozdiel od žoldnierov z Vagnerovej skupiny podpísali zmluvu s ruským ministerstvom obrany.

13. mája 2022, 14:30 Čas čítania 6:31 Kto sú kadyrovci? Vlastných kolegov z ruskej armády popravili bez váhania, smejú sa im na Tiktoku a nevyšla im vražda Zelenského Kto sú kadyrovci? Vlastných kolegov z ruskej armády popravili bez váhania, smejú sa im na Tiktoku a nevyšla im vražda Zelenského
Domov
Zdieľať
Diskusia