Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
5. októbra 2023, 6:03
Čas čítania 0:35

Ukrajina by mohla vstúpiť do EÚ do tohto termínu, myslí si predseda Európskej rady. Musela by však splniť viacero podmienok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa predsedu Európskej rady Charlesa Michela musí EÚ zrýchliť proces rozhodovania o vstupe Ukrajiny.

Predseda Európskej rady Charles Michel je za to, aby Ukrajina vstúpila do Európskej únie (EÚ) do roku 2030. Musia však byť splnené určité podmienky a každý si musí urobiť svoju „domácu úlohu“, povedal v rozhovore pre nemecký spravodajský časopis Der Spiegel.

Podľa Michela musí EÚ urýchliť proces rozhodovania o vstupe Ukrajiny, čím by zároveň ukázala, že je schopná konať geopoliticky. Zároveň však zdôraznil, že EÚ nezľaví z kritérií prijatia, čo platí okrem Ukrajiny aj pre ostatných kandidátov vrátane Turecka, šiestich krajín západného Balkánu a Moldavska.

„Ukrajina a ostatné štáty musia uskutočniť reformy, bojovať proti korupcii a splniť právne požiadavky,“ upozornil Michel.

O otázke rozširovania sa bude diskutovať na zasadnutí lídrov EÚ vo štvrtok a v piatok v španielskej Granade.

Ukrajina je kandidátom na členstvo v EÚ od júna 2022. O začatí rokovaní musí rozhodnúť jednohlasne všetkých 27 členov Únie. Rozhovory môžu trvať niekoľko rokov a nie sú zárukou prijatia.

Zelenskyj
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia