Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. októbra 2023, 13:34
Čas čítania 0:43

Volajú po ďalšej výzve Obnov dom, aby Slováci získali 19 000 € na rekonštrukciu. Odborníci navrhli aj férovejší spôsob výberu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Program Obnov dom je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky.

Štvrtú výzvu v programe Obnov dom by mala Slovenská agentúra životného prostredia zopakovať s dostatočnou lehotou na predloženie žiadostí. Vyzvalo na to občianske združenie Slovensko.Digital v súvislosti s problémami pri spustení prihlasovania do výzvy. SAŽP pri spustení prihlasovania zaznamenala masívny kybernetický útok.

Slovensko.Digital je občianske združenie zamerané na zvýšenie kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku

„Občianske združenie Slovensko.Digital vyzýva SAŽP, aby v programe Obnov dom upustila od nedôstojnej a diskriminačnej súťaže na čas, pri ktorej je lehota na predloženie žiadostí v skutočnosti jedna hodina, a aby vzhľadom na vzniknuté problémy zopakovala výzvu číslo štyri s dostatočnou lehotou na predloženie žiadostí,“ uviedol Ľubor Illek zo Slovensko.Digital.

V tejto súvislosti však Slovensko.Digital upozornilo na krátku lehotu predkladania žiadostí.

„Lehotu jednej hodiny považujeme za absolútne nedostatočnú. V takýchto prípadoch by v žiadnom prípade nemala byť rozhodujúcim kritériom rýchlosť podania žiadosti,“ uviedol Illek.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Slovensko.Digital preto vyzvalo SAŽP, aby umožnila dostatočný čas na predloženie žiadostí, napríklad dva týždne. Ak záujem žiadateľov prevýši možnosti financovania, združenie navrhuje vyberať podporené žiadosti náhodne.

Ako informuje SAŽP na svojom webe, predchádzajúca tretia výzva na predkladanie žiadostí v rámci programu Obnov dom je uzavretá.

Domov
Zdieľať
Diskusia