Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
10. novembra 2023, 9:25
Čas čítania 0:30

PRIESKUM: Slováci prezradili, koho by chceli mať za prezidenta

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prieskum zisťoval, ktorý kandidát by mal v druhom kole najväčšiu šancu.

Keby boli prezidentské voľby v novembri 2023, do druhého kola by postúpili bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok a predseda parlamentu Peter Pellegrini. Ten ešte svoju kandidatúru oficiálne nepotvrdil. Napriek tomu má u voličov najväčšiu šancu, vyplýva z najnovšieho prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N

Pellegriniho by volilo približne 40 % ľudí, zatiaľ čo Korčoka 26 %. Predseda Hlasu-SD od augusta svoj náskok pred Korčokom zväčšil. Dôvodom môže byť podľa denníka aj to, že médiá v posledných mesiacoch venovali viac pozornosti kampani Hlasu-SD pred parlamentnými voľbami. 

Aktuálne nie sú známe všetky mená prezidentských kandidátov. Ipsos do prieskumu zaradil aj diplomata Jána Kubiša, generálneho prokurátora Maroša Žilinku a bývalého ministra spravodlivosti Štefana Harabina. Tí by v prípade, že bude kandidovať Peter Pellegrini, nemali šancu prekrúžkovať sa do druhého kola. 

voľby
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová
Domov
Zdieľať
Diskusia