Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
13. novembra 2023, 7:31
Čas čítania 0:54

Situácia na východe Slovenska sa skomplikovala. Kolóny vznikajú na nových úsekoch

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Uprednostňovaná je kamiónová doprava prepravujúca potraviny podliehajúce skaze, tovar s rýchlou exspiráciou, zvieratá a humanitárnu pomoc.

Situácia na východnej hranici si vyžiadala obmedzenie presunu kamiónovej dopravy. Dôvodom je nárast nákladnej dopravy, k čomu došlo v nedeľu 12. novembra po 22.00 h. TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že kolóny sa vytvárajú nielen pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké, ale aj v prihraničných oblastiach.


„Kamiónová doprava prichádzajúca po diaľnici D1 v smere od mesta Prešov je odstavovaná za sebou, v jednom jazdnom pruhu diaľnice D1 od kruhového objazdu Bidovce. Kamiónová doprava prichádzajúca v smere od Petroviec nad Laborcom je odstavovaná v jednom jazdnom pruhu pred vjazdom do mesta Michalovce,“ uviedla. Na kruhovom objazde v obci Hriadky zasa policajti odkláňajú prichádzajúcu kamiónovú dopravu na Maďarskú republiku.

Treba zvýšiť opatrnosť

Uprednostňovaná je kamiónová doprava prepravujúca potraviny podliehajúce skaze, tovar s rýchlou exspiráciou, zvieratá a humanitárnu pomoc. Ivanová však pripomenula, že vodiči musia predložiť potrebné doklady o prevážanom tovare.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

V súvislosti s prijatými opatreniami dodala, že bolo nevyhnutné zabezpečiť plynulosť cestnej premávky a bezpečné radenie prichádzajúcich nielen nákladných motorových vozidiel, ale aj osobných vozidiel smerujúcich k hraničnému priechodu.


Polícia zároveň apeluje na všetkých vodičov, aby zvýšili opatrnosť a boli ohľaduplní. „Nielen v úseku od obce Závadka až po hraničný priechod Vyšné Nemecké sú v teréne policajti, ale rovnako tak sú aj na miestach, kde dochádza k odklonu dopravy, preto najmä vodičov kamiónovej dopravy vyzývame na rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru,“ doplnila.

kolóna
kolóna Zdroj: TASR/Roman Hanc
Domov
Zdieľať
Diskusia