Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. novembra 2023, 12:02
Čas čítania 0:42

AKTUÁLNE: Je známe meno nového policajného prezidenta. Vymenoval ho Matuš Šutaj Eštok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vo funkcii vystrieda Rastislava Polakoviča.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dočasne poveril funkciou prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka. Doterajší poverený šéf polície Rastislav Polakovič nastupuje do novej funkcie riaditeľa dopravnej polície.

Viceprezidentom Policajného zboru pre migráciu, operatívu a riadenie služieb sa stal Ivan Hapšták. Riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov bude Pavol Krejčí. Minister o tom informoval na sociálnej sieti.

„S novým dočasne povereným prezidentom Policajného zboru máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich, dovolím si povedať asi najdôležitejšou, je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

Ako doplnil, Solák bol dosiaľ veliteľom okresného veliteľstva bratislavskej mestskej polície.
Polakovič bude podľa ministra ako nový riaditeľ dopravnej polície riešiť dopravný kolaps na slovensko-ukrajinskej hranici. Šutaj Eštok mu poďakoval za jeho prácu a nasadenie počas krátkeho, no veľmi intenzívneho obdobia.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

„Najmä za jeho profesionálny prístup a zápal počas riešenia problémov s nelegálnou migráciou a ochranou slovenských hraníc,“ dodal. Polakovič pôsobil na čele polície od konca októbra, po odvolaní policajného prezidenta Štefana Hamrana.

Domov
Zdieľať
Diskusia