Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eva Thonhauserová
29. novembra 2023, 19:45
Čas čítania 1:10

Šimkovičová nepodporí boj proti hoaxom. Stovky tisíc eur použije na rekonštrukciu budov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerstvo kultúry navrhuje presunúť prostriedky na dofinancovanie strechy Reduty v hodnote 258-tisíc eur a zvyšných 200-tisíc zvažuje využiť na dofinancovanie bežnej prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Ministerstvo kultúry SR nebude v roku 2023 pokračovať v dotačnom programe, ktorý mal rozvíjať a podporovať mediálnu výchovu a boj proti dezinformáciám. Prostriedky, ktoré boli na program určené, chce využiť napríklad na dofinancovanie strechy Reduty či prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave.

„Vzhľadom na dnešný neskorý dátum a na skutočnosť, že dotáciu je možné poskytnúť len na projekt alebo jeho časť, ktorá je zrealizovaná v roku 2023, môže byť čerpanie poskytnutej dotácie problematické. Keďže hrozí, že by finančné prostriedky účelovo určené na poskytnutie uvedených dotácií nebolo možné použiť z časových dôvodov na daný účel, ministerstvo hľadalo iné spôsoby ich efektívneho využitia,“ vysvetlil rezort. Podotkol, že zmena účelu podlieha súhlasu ministerstva financií. 


Ministerstvo kultúry navrhuje presunúť prostriedky na dofinancovanie strechy Reduty v hodnote 258-tisíc eur, ktoré bolo pôvodne rozpočtované v roku 2024. „Týmto by sa uvedená investícia ukončila stavebne aj administratívne v roku 2023 a pomohlo by to rozpočtu 2024. Uvedené bude mať istú podporu na ministerstve financií,“ ozrejmilo ministerstvo. Zvyšné prostriedky zvažuje využiť na dofinancovanie bežnej prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave, a to maximálne do sumy 200-tisíc eur.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

„Momentálne sa hľadá riešenie, aby dofinancovanie bežnej prevádzky UKB bolo vykonané presunom finančných prostriedkov medzi Univerzitnou knižnicou v Bratislave a inými rozpočtovými organizáciami,“ priblížil rezort s tým, že zvažuje dofinancovanie aj ďalších knižníc.


Vysvetlil, že pôvodne bolo na dotačný program vyčlenených 400-tisíc eur, pričom skutočná suma pre plánované aktivity, tak ako ich schválila určená komisia ešte v predošlom volebnom období, bola iba 200-tisíc eur. „Ministerstvo kultúry by tak dokázalo pri zmene účelu čerpania minúť značne vyššiu sumu, ako bolo schválené, dokonca je pravdepodobné, že dokáže minúť aj celú sumu pridelených finančných prostriedkov,“ podotklo.


O novom dotačnom programe, ktorý mal podporovať a rozvíjať mediálnu výchovu a bojovať proti dezinformáciám, informovala v auguste vtedajšia ministerka kultúry Silvia Hroncová.

Domov
Zdieľať
Diskusia