Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
20. decembra 2023, 16:01
Čas čítania 0:45

Porsche investuje do výroby na Slovensku 300 miliónov eur. Na Považí tak vznikne 300 pracovných miest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Informáciu oznámila ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Automobilka Porsche vybuduje v priemyselnom parku v Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) nové haly na výrobu batériových modulov. Investícia bude stáť približne 300 miliónov eur, pričom vznikne asi 300 nových pracovných miest. Na stredajšej tlačovej besede to oznámila ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD).

„Minulý týždeň sme na vláde schválili osvedčenie pre automobilku Porsche, s ktorou dnes uzatvoríme na základe tohto osvedčenia zmluvu o vstupe do strategického priemyselného parku Hornej Stredy,“ uviedla Saková. Vláda podľa nej taktiež schválila presun približne 72 miliónov eur z eurofondov na vytváranie pracovných príležitostí v regióne hornej Nitry.


Automobilka tam podľa nej už vybudovala vývojové centrum na robotizáciu a automatizáciu. Vo februári 2024 začne v druhej fáze s výstavbou ďalších hál na výrobu batériových modulov druhej generácie. „Následne v roku 2025 sa má spustiť výroba batériových modulov pre automobil Porsche Cayenne, ktorý sa práve vyrába v Bratislave,“ dodala.


Zmluvu o spolupráci na tlačovej besede podpísal konateľ spoločnosti MH Invest Adrián Jenčo a zástupca Porsche Werkzeugbau Pavol Turňa. Ministerka sa zároveň s súvislosti s ukončením ťažby hnedého uhlia na hornej Nitre a uzatvorením elektrárne Nováky poďakovala baníkom a energetikom za ich dlhoročnú prácu v regióne.

PORSCHE
Zdroj: TASR∕Marko Erd
Domov
Zdieľať
Diskusia