Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
25. januára 2024, 8:06
Čas čítania 0:50

VIDEO: Chystali v Maďarsku prevrat? Polícia rozložila skupinu osôb, ktorá chcela násilne prevziať moc v krajine

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

U podozrivých polícia našla množstvo zbraní a napríklad aj listiny popierajúce existenciu Uhorska.

Maďarská polícia rozložila skupinu ôsmich podozrivých, ktorá sa pripravovala na prevzatie moci v Maďarsku a v prípade odporu avizovala aj odzbrojenie polície i armády. Uviedla to polícia v stredu na stránke police.hu.

Zásah maďarskej polície

V utorok nadránom zasahovalo 150 policajtov za asistencie príslušníkov Protiteroristického centra na desiatich miestach Maďarska. Zásah sa týkal 11 osôb, z ktorých kriminalisti vypočuli sedem podozrivých mužov a jednu ženu. Z nich zadržali 53-ročného muža z obce Murakeresztúr, 68-ročného muža z Veszprému a 88-ročného muža z Vácu.


Skupina vo videozázname zverejnenom vlani v novembri na jednej zo sociálnych sietí podľa polície oznámila, že vytvorí takzvané Skýtske Maďarsko a začne vyzbrojovať národné slobodné vojenské jednotky. Členovia skupiny tiež oznámili, že bývalých aj súčasných členov maďarskej vlády chcú zatknúť.

Skýtske Maďarsko

Policajti na niekoľkých miestach našli u podozrivých ostré ručné zbrane, strelivo, útočné pušky, plynové a poplašné zbrane, ako aj gumené projektily a vzduchové zbrane. Medzi zaistenými predmetmi sú rôzne listiny popierajúce existenciu Uhorska a aj dokumenty súvisiace s organizáciou Skýtske Maďarsko (Szkíta Magyarország).


Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin prípravy násilnej zmeny ústavného poriadku. Údajní Skýti v Maďarsku sa v minulosti neúspešne pokúsili zaregistrovať ako národnostná menšina. Skýti boli príslušníci iránskych kmeňov, ktorí od 8. do 2. storočia pred n. l. kočovali v juhoruských stepiach.

Domov
Zdieľať
Diskusia